Ovo je plan da uštedimo 100.000 evra dnevno

Izvor: Blic, 13.Nov.2014, 10:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovo je plan da uštedimo 100.000 evra dnevno

Reorganizcijom javnog preduzeća "Elektroprivreda Srbije" minimalno će dnevno biti ušteđeno 100.000 evra, koliko EPS sada gubi, izjavio je za Politiku direktor EPS-a Aleksandar Obradović.

On je rekao da se plan reorganizacije preduzeća očekuje do kraja ovog ili početkom narednog meseca, da bi se naredne godine krenulo u korporativizaciju i centralizaciju EPS-a. Obradović je naveo da uštede nije moguće postići bez otpuštanja te da će biti u direktnoj koordinaciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa vladom i sindikatima i da će biti napravljen socijalni program jer i MMF na tome insistira.

Dirktor EPS-a je rekao da će to preduzeće na kraju godine imati poslovni gubitak, a da će se posledice toga osećati ove i naredne godine. Na pitanje zašto se MMF bavi EPS-om, on je rekao da EPS ne pripada onim kompanijama koje se oslanjaju na budžet Srbije i da je obećao i predstavnicima MMF-a da EPS ne palnira da se "nakači" na budžet, ali da bi u slučaju da ne budu sprovedne reforme to bila katastrofa, pa je razgovor i upoznavanje MMF-a sa planom reorganizacije preventiva da ne dojde do takvog scenarija.

Obradović je rekao i da EPS mora da bude "atraktivna nevesta" da bi bio interesantan eventualnom manjinskom partneru koji bi imao uticaj u menadžmentu ili svog predstavnika u Nadzornom odboru. On je izjavio i da je EPS spreman za predstojeću zimu jer je kupovao struju kada je bila jeftina, a prodavao je kada je bila skupa, dok ugalj čuva za slučaj ekstremne hladoće kada svi ugovori o isporuci struje postaju ništavni.
Pogledaj vesti o: EPS

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.