NA REDU JE „PUTARSKA MAFIJA“

Izvor: Kurir, 08.Maj.2011, 09:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NA REDU JE „PUTARSKA MAFIJA“

BEOGRAD - Klupko se odmotava! Hapšenje biznismena Radosava Savatijevića Keneta, vlasnika preduzeća „Pam-ek“ i bivšeg člana UO EPS, i još 14 osumnjičenih za malverzacije prilikom izgradnje puteva u okolini Požarevca i Kostolca samo je početak, saznaje Kurir. Čak ni policajci ne znaju dokle će ići tokom istrage koja još traje.

BEOGRAD - Klupko se odmotava!

Hapšenje biznismena Radosava Savatijevića >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Keneta, vlasnika preduzeća „Pam-ek“ i bivšeg člana UO EPS, i još 14 osumnjičenih za malverzacije prilikom izgradnje puteva u okolini Požarevca i Kostolca samo je početak, saznaje Kurir. Čak ni policajci ne znaju dokle će ići tokom istrage koja još traje.

- Kene je uhapšen na granici s Bugarskom, prilikom pokušaja da napusti našu zemlju. Istraga još traje, a javnost će biti obaveštena o detaljima kad za to dođe vreme - kaže izvor blizak istrazi.

Još jedan „poznat“ lik među uhapšenima je i Slobodan Jovanović, bivši direktor Preduzeća za puteve „Beograd“, koje posluje u okviru „Nibens grupe“, čiji je vlasnik Milo Đurašković - srpski „kralj puteva“, čije firme rade na Koridoru 10 i Koridoru 11. Sve Đuraškovićeve firme bile su krajem godine u finansijskoj blokadi, a radnici su izašli na puteve u znak protesta zbog neisplaćenih zarada. Đurašković je firme za izgradnju puteva kupio 2005. godine.

Uhapšeni se sumnjiče da su od 2005. do 2007. godine fiktivnim izvođenjem radova i falsifikovanjem isprava oštetili budžet za  pet miliona evra.

Krivičnom prijavom biće obuhvaćen i Branko Jocić, bivši generalni direktor JP Putevi Srbije, koji se zbog ranijih zloupotreba već nalazi u pritvoru.

Šta sve ima srpski „kralj asfalta“

Milo Đurašković je vlasnik „Nibens grupe“, u kojoj su najveća srpska putarska preduzeća kao što su PZP „Beograd“, PZP „Niš„, PZP „Vranje“, PZP „Kragujevac“ i „Partizanski put“, koja su angažovana na gotovo svim najvažnijim gradilištima na Koridoru 10 i Koridoru 11, na izgradnji severnog kraka, deonicama Novi Sad - Horgoš i Ub - Lajkovac. U putarskim preduzećima Mila Đuraškovića zaposleno je više od 5.200 ljudi.

Uhapšeni:

Predrag Pajić, nekadašnji menadžer opštine Požarevac

Nenad Simić, direktor Direkcije za izgradnju

Slobodan Višnjić, član nadzornog odbora PZP

Aca Pavlović, član nadzornog odbora požarevačke Direkcije za izgradnju

Slobodan Trandafilović, glavni inženjer PZP

Zdravko Marjanović, upravnik gradnje obilaznice Požarevac-Kostolac

Mladen Miloradović, upravnik izgradnje sektora Obrenovac u PZP

Rajko Ristanović, šef gradilišta u PZP

Miodrag Stevanović, šef u PZO

Dragan Pavlović, rukovodilac putne baze u PZP

Jugoslava Havalać, šef gradnje puta Požarevac-Kostolac

Ljubomir Đurović, šef preduzeća „Tera inženjering“

SiniŠa Novaković, preduzetnik iz Rekovca

Radosav Savatijević

postao je poznat široj javnosti po malverzacijama vezanim za „Kolubaru“ iz Lazarevca, ali i po „mercedesu“ od 124.000 evra koji je preko njegove firme uvezen iz Austrije i predat Velji Iliću, o čemu je Kurir već pisao.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pokrali "Puteve Srbije" za više od 290 miliona dinara

Izvor: Blic, 09.Maj.2011, 01:05

BEOGRAD - Javno preduzeće „Putevi Srbije” pretrpelo je štetu 291 milion dinara zbog zloupotreba prilikom izgradnje lokalnih puteva u Požarevcu od 2005. do 2007. godine, zbog čega je u petak uhapšen Radosav Savatijević Kene (51), nekadašnji član upravnih odbora Elektroprivrede Srbije i Gradskog...

Nastavak na Blic...

Jelena Kostov bila u kolima sa Kenetom kada je uhapšen

Izvor: SrbijaNet.rs, 09.Maj.2011

U trenutku hapšenja biznismena Radosava Savatijevića Keneta zbog malverzacija oko izgradnje puteva, u automobilu sa njim nalazila se i 'Zvezda Granda' Jelena Kostov, piše Press. Pevačica je za ovaj list ispričala kako je izgledala noć kada ih

Nastavak na SrbijaNet.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.