Građanima vratiti pare

Izvor: Vesti-online.com, 14.Okt.2012, 06:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Građanima vratiti pare"

Naložio sam pravnoj službi Ministarstva da pripremi odluku koja će omogućiti da "Elektroprivreda Srbije" svim građanima, uz naredni račun, vrati iznos uvećanog poreza na dodatu vrednost za struju koju su koristili u septembru, odnosno u vreme kada povećana stopa PDV nije bila na snazi", kaže za Večernje novosti Mlađan Dinkić, ministar finansija i privrede.

Građanima će biti vraćen novac: Mlađan Dinkić. ministar finansija i privrede
>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
On dodaje da će se o ovome izjasniti Vlada Srbije već na narednoj sednici.

 

Tako građani, objašnjava ministar Dinkić, mogu da očekuju da će im, kroz novembarski račun za utrošenu struju biti vraćen iznos za uvećani porez na dodatu vrednost.

 

"Zakon o porezu na dodatu vrednost jeste definisao da visina stopa koja će biti primenjena zavisi od toga kada je izvršen promet dobra, odnosno u ovom slučaju, kada je struja očitana. Kako je očitana u oktobru, elektrodistribucije su primenile poresku stopu u skladu sa zakonom", napominje Dinkić.

 

"Međutim, nije pravedno da građani plaćaju viši porez za struju koju su trošili ranije samo zato što je obračun vršen u oktobru. Možda zakon nije najpreciznije predvideo taj prelazni period sa jedne na drugu poresku stopu. Otud i ovakva moja odluka".

 

Ministar finansija i privrede objašnjava i da ova inicijativa Ministarstva neće biti na štetu "Elektroprivrede Srbije".

 

"Za taj iznos će i elektrodistribucije biti u obavezi da uplate manji iznos poreza budžetu", napominje ministar Dinkić.

 

Građanima širom Srbije su, da podsetimo, početkom nedelje počeli da pristižu računi za utrošenu električnu energiju za septembar, ali je račun, umesto ranije važećih 18 odsto, obračunat sa porezom od 20 odsto, uključujući tu i pretplatu za Radio-televiziju Srbije.
Pogledaj vesti o: EPS,   Mlađan Dinkić

Nastavak na Vesti-online.com...



Povezane vesti

Dinkić: Građanima vratiti pare

Izvor: Vesti-online.com, 14.Okt.2012

Naložio sam pravnoj službi Ministarstva da pripremi odluku koja će omogućiti da "Elektroprivreda Srbije" svim građanima, uz naredni račun, vrati iznos uvećanog poreza na dodatu vrednost za struju koju su koristili u septembru, odnosno u vreme kada povećana stopa PDV nije bila na snazi", kaže...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.