Izvor: B92, 09.Jun.2012, 14:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EPS vredi 12 milijardi evra
Beograd -- Elektroprivreda Srbije (EPS) je od 2002. do 2011. uložila četiri milijarde evra u poboljšanje rada i povećanje pouzdanosti proizvodnih kapaciteta EPS.
Ulaganja su od 2002. do 2005. u proseku iznosila oko 250 miliona evra godišnje, da bi od 2006. do 2011. dostigla 500 miliona evra godišnje.
Generalni direktor Dragomir Marković kaže da je EPS ostvario u 2011. dobit od 26,8 milijardi dinara, odnosno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << oko 260 miliona evra i da je utvrđena i nova procena vrednosti kompanije od 1.254 milijarde dinara, odnosno oko 12 milijardi evra.
Generalni direktor EPS je naveo i da građani godišnje potroše oko 15 milijardi kWh struje, a od toga čak pet milijardi bude utrošeno za grejanje, što, kako je istakao, ukazuje na neracionalnost u potrošnji i neadekvatan paritet cena energenata.
EPS od 2002. uložio četiri milijarde evra u sistem
Izvor: Capital.ba, 10.Jun.2012, 08:12
BEOGRAD, Elektroprivreda Srbije (EPS) je od 2002. do 2011. uložila četiri milijarde evra u poboljšanje rada i povećanje pouzdanosti proizvodnih kapaciteta EPS, izjavio je generalni direktor te kompanije Dragomir Marković. ..








