EPS seče struju i za dug od 5000 dinara

Izvor: BKTV News, 25.Maj.2012, 18:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EPS seče struju i za dug od 5000 dinara

U Gradovima širom Srbije u toku je velika akcija prinudne naplate građanima za utrošenu električnu energiju. Po negde, struju seku i za dug od 5.000 dinara.
U Boru i Valjevu su limiti nešto drugačiji, kao i u Vojvodini. Sve gradske elektrodistribucije na teren su poslale raspoložive ekipe montera, dok su pred opštinskim šalterima u mnogim gradovima primećeni građani koji mole da im se struja ne seče jer nemaju odakle da plate.
Na jugu Srbije, koji duguje najviše, za sada >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << nema prinudnih isključenja.
Radnici Elektrodistribucije Kraljevo, koja strujom snabdeva i potrošače na teritoriji Vrnjačke Banje i Raške, pre tri dana počeli su da isključuju struju svim neurednim platišama, a najpre onima koji duguju i najveće iznose. 'Za utrošenu struju, kupci sa ova tri konzumna područja duguju nam oko 1,3 milijarde dinara, od čega domaćinstva duguju 952, a pivreda 322 miliona! Samo domaćinstva sa područja Kraljeva duguju nam 850 miliona, tako da smo tu najpre i započeli seču struje jer više ne možemo da tolerišemo tolika dugovanja', kaže Ljubinko Pešović, direktor kraljevačke elektrodistribucije, koja posluje u sastavu Elektrosrbije. Trenutno, na terenu se nalazi čak 28 ekipa.
PARAĆIN - Prinudna naplata električne energije prva je tema u gradu na Crnici, jer su od ponedeljka sve raspoložive snage lokalne Elektrodistribucije mobilisane za obilazak građana koji duguju više od 5.000 dinara. Dug mora ili da se plati na licu mesta, ili se ostaje u mraku.
I bez majskih faktura, domaćinstva na području opštine Paraćin duguju rekordnih 208 miliona dinara, što već ugrožava funkcionisanje elektroenergetskog sistema. Zbog toga Jelena Miletić, direktorka pogona ED u tom gradu, ističe kako su dobili nalog da naplate sto odsto bar sumu koju su fakturisali prethodnog meseca.
'Neplatišama smo ranije slali upozorenja, pa zato sada odmah isključujemo', kaže Miletić.
UŽICE - Za besparicu i veliku krizu, stotine porodica u Užicu nemaju leka. Zbog neplaćenih računa za potrošenu električnu energiju, užička Elektrodistribucija započela je isključenja korisnika, a mnogi potrošači, očajni jer nemaju načina da izmire obavaze, „obijaju pragove“ gradskih institucija, pokušavajući da se spasu od života u mraku.
VALJEVO - Na području Elektrodistribucije Valjevo uobičajeno, električna energija se isključuje onima čija dugovanja iznose više od 10.000 dinara.
BOR - Ekipe Elektrodistribucije Bor (EDB) u četvrtak su počeli sa isključnjem struje domaćinstvima u gradu, potvrdio je Dragan Milošević, direktor EDB.
Na području „Jugoistoka“, sa sedištem u Nišu, koji pokriva teritoriju od Kladova do Preševa, odnosno, 41 opštinu, nema vanrednog stanja kada je u pitanju isključenje struje neurednim platišama. 'Svim našim korisnicima koji nam duguju za utrošenu električnu energiju prvo šaljemo opomene i pozivamo ih da sklope sporazum o načinu izmirenja duga. Tek ukoliko se ne odazovu, onda naši električari izlaze na teren i, u krajnjoj nuždi, koriste „makaze“', kaže pi-ar „Jugoistoka“ Slađana Mančić. Inače, potrošači „Jugoistoku“ za struju duguju 18 milijardi.
ŠABAC - Dug potrošača šabačkoj Elektrodistribuciji dostigao je milijardu i po dinara, pa je 30 mobilnih ekipa montera ovih dana počelo sa isključenjima. U tom preduzeću kažu da se broj ekipa neće smanjivati. Pravdaju se da dugovi narušavaju funkcionisanje sistema, ali i najavljuju tužbe i prijave protiv potrošača zbog eventualnih samopriključenja na mrežu. Struju će, kažu, isključivati čak i za vikend.
NOVI SAD - Radnici Elektrodistribucije svakodnevno su na terenu i isključuju dužnike. Iz Elektrodistribucije saopštavaju da su u cilju naplate akumuliranih dugovanja, prinuđeni da svakodnevno neurednim platišama obustavljaju isporuku električne energije, ali i da tuže potrošače zbog dugovanja. Ipak, limit nije 5.000 dinara.
JAGODINA - Interventne ekipe EPS počele su u Pomoravlju isključenja sa mreže neplatiša bez obzira na visinu duga, potvrdio je direktor pomoravske filijale Elektrodistribucije u Jagodini Vlado Čuturilo.
Izvor: Novosti
Tweet

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.