Dugovi na rate ili isključenje

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Nov.2016, 15:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dugovi na rate ili isključenje

Elektroprivreda Srbije i Srbijagas od Nove godine moraju da prekinu sa starom praksom - struju i gas bi trebalo da isporučuju samo onima koji plaćaju.

To je jedan od dogovora Međunarodnog monetarnog fonda i Vlade Srbije, kako bi ta javna preduzeća završila započetu reorganizaciju i poslovala po tržišnim uslovima.

Sa naplatom računa od građana nemaju većih problema, ali zato privreda duguje čak 116 milijardi >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dinara.

Radio-televizije Vojvodine je istraživala da li DP "Novi Sad Gas" ima problem sa dužnicima.

Kao i u mnogim drugim preduzećima, i u "Novi Sad Gas" postoje dužnici, ali kažu da stanje nije zabrinjavajuće.

Članica Upravnog odbora preduzeća Sonja Zrnić kaže da se svake godine, kada počne grejna sezona, pojavi problem sa naplatom dugovanja.

"Kada dođe hladno vreme i temperatura padne, onda se ažuriraju sva potraživanja i isključeni potrošači dolaze i traže način kako bi se ponovo uključili", objašnjava ona i dodaje da "Novi Sad Gas" uvek izlazi u susret dužnicima i omogućava im da odmah isplate polovinu duga, a ostatak se podeli na 4-6 rata.

Zrnić ističe da u slučaju da potrošač ne plaća rate, niti tekuću potrošnju, na šta se obavezao sporazumom, biva isključen sa gasne mreže, a problem se završava pred sudom.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.