Ako je EPS tužio nema otpisa kamate

Izvor: B92, 15.Mar.2013, 19:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ako je EPS tužio nema otpisa kamate

Beograd -- Građani koji su tuženi zbog duga za struju nemaju mogućnost otpisivanja kamate potpisivanjem Sporazuma o otplati duga za struju na rate.

Sporazumu podleže samo deo duga koji nije pod tužbom.

Procenjuje se da je, zbog višegodišnjeg neplaćanja struje, trećina dužnika u sudskom sporu. Sa tuženim potroščima je i najviše problema jer su njihovi dugovi i najveći.

U Elektroditribucijama kažu da će im se omogućiti samo ono što je zakonom propisano. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Njima se kamata ne otpisuje s obzirom da njihov utuženi dug ne podleže reprogramu, ali ti kupci mogu reprogramirati onaj deo duga koji nije utužen.

EPS podseća da uz otpis kamata, sporazum o otplati dugova na tri do 24 rate, mogu potpisati samo oni koji su platili račune od početka ove godine.

Ministarka energetike Zorana Mihajlović kaže da je država morala da stavi tačku na dalje gomilanje dugova i da je EPS-u i potrošačima data šansa da izađu iz tog začaranog kruga.

"Ko ne otplati redovan račun i prvu ratu dođe vreme da bude isključen i sklonjen sa mreže", navela je Mihaljovićeva.

U evideciji EPS-a ima oko 600 hiljada neplatiša. Računaju da će sa dve trećine moći da sklope sporazum o otplati na rate.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.