Različito kretanje indeksa

Izvor: S media, 22.Sep.2010, 17:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Različito kretanje indeksa

Indeksi Beogradske berze danas su se kretali u različitim pravcima - BELEX15 je porastao za simboličnih 0,05 odsto, na 628,13 indeksna poena, dok je BELEXlajn izgubio 0,53 odsto i zaključen je na 1.224,78 poena.

U trgovanju akcijama postignuto je 55.805.784 dinara, osam miliona više nego juče, navedeno je u izveštaju Berze.

Posle višednevne dominacije akcija "Naftne industrije Srbije" (NIS), danas je na prvo mesto po ostvarenoj vrednosti trgovanja izbila "AIK banka", >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << sa 24.468.170 dinara, dok je akcijama NIS ostvareno 19.135.990 dinara.

Najveći rast cene ostvarile su akcije "Velefarma" 6,19 i "Dunav osiguranja", 2,50 odsto.

"Bambi Banat" iz Požarevca je pretrpeo najveći pad cene, od 10,68 odsto, a "Vino župa" iz Aleksandrovca, 6,67 procenata.

Strani investitori su realizovali 35,34 odsto ukupnog trgovanja akcijama, uz udeo u kupovni od 65,11, a u prodaji samo 5,56 odsto.

Tanjug
Pogledaj vesti o: Dunav osiguranje

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.