Za evro sutra 96,34 dinara

Izvor: S media, 06.Dec.2009, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Za evro sutra 96,34 dinara

Dinar će sutra ojačati za 0,23 odsto, tako da će zvanični srednji kurs evra biti 96,3499 dinara, objavila Narodna banka Srbije.

NBS nije danas intervenisala na medjubankarskom deviznom tržištu.

Današnji zvanični srednji kurs evra je 96,5657 dinara, što je najniža vrednost dinara prema evru u ovoj godini, a domaća valuta sutra će ojačati za 21 paru.

NBS je u petak, prvi put od 25. februara ove godine, intervenisala na medjubankarskom >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << deviznom tržištu prodajom 42 miliona evra iz deviznih rezervi, da bi sprečila prevelike dnevne oscilacije dinara prema evru.

Centralna banka je od početka godine, zajedno sa prošlonedeljnom intervencijom, na medjubankarskom deviznom tržištu prodala 593,4 miliona evra, a od te sume samo je u januaru intervenisala sa 376,3 miliona evra, a u februaru sa 175,1 milion evra.

Dinar je ove godine bio najjači 5. januara, kada je srednji kurs bio 89,5436 dinara za evro, a najslabiji je ranije bio 28. januara, kada je zvanični srednji kurs evra bio 96,3388 dinara.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.