Izvor: Blic, 20.Maj.2014, 08:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Za decu od "Blica" i čitalaca
Kako se u svakoj nesreći nađe ponešto dobro, tako se i u ovoj najnovijoj koja nas je snašla rodila ljudska solidarnost, pružili smo ruke ljudima u nevolji i pokazali da možemo biti mnogo bolji jedni prema drugima nego što na prvi pogled izgleda. A rađala su se i rađaju deca kojima detinjstvo nije najsrećnije započelo, pa će „Blic” uz pomoć svojih čitalaca pokušati da toj deci i njihovim roditeljima pomogne.
Od danas pa u narednom periodu, sve dok pomoć bude >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << potrebna, jedan dinar od svakog prodatog primerka naših novina odvajaće se u poseban fond koji će biti na raspolaganju najugroženijim porodicama.
Cilj nam je da tim ljudima kojima su stravične poplave uništile kuće i imovinu, a njih pretvorile u raseljena lica u sopstvenoj zemlji, olakšamo borbu dok im se život ne vrati u normalu i deca ponovo ne budu u toplim sobama i suvim krevetima.
Znamo da će opet doći vreme da se deca vodi raduju, a ne da je se boje i pamte po zlu, ali do tada smatramo da je dužnost svih nas da im pomognemo koliko god nam to naše mogućnosti dopuštaju.
Da podsetimo, naše novine su sličnu i veoma uspešnu akciju imale i pre deset godina kada smo novac odvajali za decu sa Kosova i Metohije, a neprestano traje i akcija ”Srce za decu” kojom smo promenili život mnogim mališanima, od kojih su mnogi živeli u apsolutnom siromaštvu. Zahvalni smo našim čitaocima koji su bili uz nas u svakoj od ovih akcija i nadamo se da će svoju humanu stranu pokazati i ovaj put.
Neka naš i vaš dinar bude sutra kuća za neko obrenovačko dete, nov krevetac za bebu koja je sinoć zanoćila u nekoj sportskoj hali, igračka i knjige za buduće školarce.
Jer, čovek vredi onoliko koliko je uspeo dobra drugome da pruži.
I kad sve prođe - a nijedna muka nije doveka - budimo i dalje dobri i solidarni, kako nas na svetu ljudsku dužnost da pomognemo ne bi opominjala samo zla vremena.
Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Dinar
Dinar za decu od „Blica” i čitalaca
Izvor: Blic, 20.Maj.2014
Kako se u svakoj nesreći nađe ponešto dobro, tako se i u ovoj najnovijoj koja nas je snašla rodila ljudska solidarnost, pružili smo ruke ljudima u nevolji i pokazali da možemo biti mnogo bolji jedni prema drugima nego što na prvi pogled izgleda...A rađala su se i rađaju deca kojima detinjstvo...







