VOICE: Graničar uzurpator zemljišta, ni dinar državi

Izvor: N1 televizija, 30.Maj.2016, 13:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VOICE: Graničar uzurpator zemljišta, ni dinar državi

Firma "Graničar" iz Gakova nije plaćala naknadu za korišćenje državnog poljoprivrednog zemljišta, već je bila uzurpator, ali je bez obzira na to sklapala ugovore sa drugim firmama, koje su potom obrađivale uzurpiranu zemlju, poput firme "Best Seed Producer", vlasnika Vladimira Vrbaškog, piše danas Vojvođanski istraživačko-analitički centar (VOICE).

Predstavnici "Graničara" se nisu odazivali na sastanke sa republičkim inspektorima, a za to vreme somborska lokalna >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << samouprava izuzimala je hiljade hektara državne poljoprivredne zemlje iz postupka licitacije i time onemogućavala poljoprivrednike da se nadmeću za njeno obrađivanje i da plate državi naknadu.

"Graničar", sa druge strane, za korišćenje te zemlje državi nije platio ni dinar, navodi VOICE.

Pošto "Graničar" nema u svom vlasništvu poljoprivrednu zemlju i sve vreme koristi državnu, a pritom ne plaća nikakvu zakupninu, poljoprivrednici iz Gakova su 26 dana spavali na njivama, kako bi protestom upozorili državu kako se koristi zemlja u njenom vlasništvu.

Petorica poljoprivrednika su potom bili uhapšeni i osuđeni na 30 dana zatvora, a tu presudu je poništio Apelacioni sud u Novom Sadu. 

VOICE je pitanja o poslovanju "Graničara" i odnosu sa firmama Vladimira Vrbaškog uputio i stečajnom upravniku Zoranu Stojanoviću, ali odgovori su izostali.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.