Izvor: RTS, 12.Jul.2014, 15:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Svrljig, na svaki dinar dodaje tri
Opština Svrljig na svaki dinar koji sakupe meštani za obnovu objekata koje sami odrede kao prioritet, dodaje još tri dinara. Na taj način je, za šest godina, izgrađeno više od 15 km seoskih puteva, obnovljene su škole, crkve i domovi kulture i izgrađene vodovodne i elektro mreže.
Opština Svrljig, koja spada u red nerazvijenih i siromašnih, nastoji da unapredi život na selu tako što na svaki dinar koji sakupe meštani za obnovu objekata koje sami odrede >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kao prioritete, dodaje još tri dinara.
Plato kod izvora i prilaz pećini kod sela Kopajkošara do prošle godine bili su obrasli u šiblje i teško pristupačni. Danas je to uređeno izletište sa letnjikovcima i stepenicama do pećine. A selo je dobilo novi put i dom kulture.
Sa novim idejama i sakupljenim sredstvima, svake godine javljaju se žitelji Crnoljevice. Do sada su na taj način rekonstruisali vodovodnu mrežu, izgradili asfaltni put i igralište, uredili javne površine. Sada renoviraju zadružni dom.
Od 38 sela koja pripadaju opštini Svrljig, za sredstva iz projekta ove godine konkurisalo ih je dvadeset osam.
"Videli smo dobar način saradnje meštana i lokalne samouprave, jer oni najbolje znaju svoje potrebe i šta je njima potrebno u lokalnoj sredini", Jelena Trifunović, predsednica Opštine Svrljig, "pa su to realizovali preko mesnih zajednica.."
Za projekat "Dinar na tri" ove godine iz opštinskog budžeta izdvojeno je 15 miliona dinara. Za sledeću godinu najavlju se veća sredstva i promena odnosa na 1:4.
Pogledaj vesti o: Dinar









