Malo jači dinar od ponedeljka

Izvor: S media, 20.Jun.2009, 14:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Malo jači dinar od ponedeljka

Dinar će u ponedeljak, 22. juna, ojačati devet para ili 0,1 odsto prema evru, bez intervencije centralne banke na deviznom tržištu, tako da će srednji kurs evra biti 92,6439, saopštila je Narodna banka Srbije.

Jučerašnji srednji kurs evra od 92,7334 dinara primenjivaće se tokom vikenda, a novi kurs od ponedeljka, od 8 sati ujutru. NBS je poslednji put intervenisala na međubankarskom deviznom tržištu 25. februara, a od početka godine prodala je ukupno 556,4 >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << miliona evra.

Centralna banka je saopštila da je dinar u maju nominalno oslabio prema evru za 0,6 odsto i kurs se u potpunosti formirao pod uticajem tržišnih faktora na osnovu neposredne međubankarske trgovine, jer NBS nije intervenisala na deviznom tržištu.

Majski obim trgovine devizama na međubankarskom deviznom tržištu realizovan je na relativno niskom nivou od 570,8 miliona evra, što znači da je bio za 212,4 miliona evra manji nego u prethodnom mesecu, objavila je NBS. Dinar je ove godine bio najslabiji 28. januara, kada je zvanični srednji kurs evra bio 96,3388 dinara, a najjači 5. januara, kada je srednji kurs bio 89,5436 dinara za evro.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.