Izvor: B92, 08.Sep.2010, 17:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Indeksi u plusu, promet 55 mil. RSD
Beograd -- Indeks najlikvidnijih akcija na Beogradskoj berzi porastao je 0,18 procenta, a opšti indeks Belexline je zabeležio rast od 0,24 odsto.
Promet je vredeo 54,91 miliona dinara (520.843 evra). Učešće stranih investitora bilo je oko 30 odsto u ukupnoj, i 42,28 odsto u trgovini akcijama.
U kontinuiranoj trgovini najprometnije su bile akcije Naftne industrije Srbije [NIIS] sa oko šest miliona dinara, uz pad cene peti dan za redom od 2,33 odsto, na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 461 dinar po akciji.
Akcijama Soja proteina [SJPT] trgovano je za oko tri miliona dinara, a Aik banke [AIKB] za 1,76 miliona.
Jubmes banka [JMBN] beleži skok cene od 5,62 odsto, Dunav osiguranje [DNOS] od preko pet odsto, dok su hartije Imleka skuplje 3,13 odsto.
Pad cene beleže beogradska Energomontaža [EGMN] od 12 odsto, pirotski gumar Tigar [TIGR] od oko šest odsto, dok su hartije beogradske pivare [BIPB] jeftinije 5,71 odsto.
Kada je reč o trgovanju po metodu preovlađujuće cene zapažena je trgovina akcijama Zdravlja [ZDRV] iz Leskovca, za 10,8 miliona dinara, a reč je o fabrici lekova koja je u većinskom vlasništvu islandskog Aktavisa.
Sledi trgovanje hartijama Takovo osiguranja [TKOSM] iz Kragujevca za četiri miliona dinara.
Pratite specijal: NIS na berzi








