Evro danas 119,17 din

Izvor: NoviMagazin.rs, 03.Okt.2017, 08:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Evro danas 119,17 din

Dinar je danas zadržao gotovo identičnu vrednost koju je imao juče i zvanični srednji devizni kurs je 119,1770 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije.

Evro je juče koštao 119,1760 dinara. Centralna banka intervenisala je juče na medjubankarskom deviznom tržištu kupovinom 15 miliona evra, kako bi ublažila prekomernu oscilaciju kursa.

Dinar je danas prema evru jači za 3,4 odsto nego >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << pre godinu dana, jednake vrednosti kao i pre mesec dana, a 3,6 odsto je jači nego na početku ove godine. Ove godine dinar je bio najslabiji 3. februara, kada je evro koštao 124,0147 dinara, a najjači 20. septembra kada je evro bio 118,9350 dinara.

Da bi ublažila dnevne promene kursa NBS je ove godine na medjubankarskom deviznom tržištu intervenisala prodajom 345 miliona evra i kupovinom milijardu i 125 miliona evra.
Pogledaj vesti o: Kurs dinara

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.