Dinar u blagom padu, kurs 123,52

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Dec.2016, 02:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar u blagom padu, kurs 123,52

Dinar će danas oslabiti prema evru za 0,1 odsto i zvanični srednji kurs će iznositi 123,5210 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije.

NBS je intervenisala juče na međubankarskom deviznom tržištu prodajom 15 miliona evra, kako bi ublažila prekomerne dnevne oscilacije kursa, čime je ukupan iznos koji je prodala na tom tržištu od početka godine dostigao 895 miliona evra, dok je kupila ukupno 730 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << evra.

Dinar će danas prema evru biti slabiji za 0,3 odsto nego pre mesec dana, a na godišnjem nivou će biti slabiji za 1,1 odsto.

Indikativni kurs dinara prema dolaru je ojačao juče za 0,4 odsto na 116,4414 dinara za jedan dolar.

Prema američkoj valuti, dinar je slabiji za 3,4 odsto nego pre mesec dana, dok je na godišnjem nivou slabiji za 4,1 procenat.

Najniža vrednost dinara prema evru bila je 24. juna ove godine kada je jedan evro koštao 123,9531 dinar, a najviša je bila 4. januara, 121,5141 dinara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.