Dinar sutra jači za 0,1 odsto

Izvor: Blic, 08.Feb.2010, 22:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar sutra jači za 0,1 odsto

Guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelašić izjavio je danas da su u januaru ove godine slabljenje dinara prema evru i obim intervencija centralne banke na međubankarskom deviznom tržištu bili mnogo manji nego u januaru prošle godine.

Jelašić je u izjavi novinarima istakao da je NBS u januaru ove godine potrošila manje evra iz deviznih rezervi da bi podstakla promet i obezbedila nesmetano funkcionisanje deviznog tržišta i oscilacije kursa bile su manje.

On >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je istakao da NBS treba da održi odgovarajući nivo deviznih rezervi, jer je veliki deo njihovog povećanja u proteklom periodu došao od zaduživanja, koje mora da bude vraćeno.

Guverner je napomenuo da je NBS juče intervenisala na međubankarskom deviznom tržištu prodajom deset miliona evra, jer je promet u prepodnevnoj trgovini bio samo 4,6 miliona evra.



Srednji kurs 98,5 dinara za evro


Posle interevencije Narodne banke Srbije, koja je na deviznom tržištu juče prodala deset miliona evra, dinar je danas nastavio četvorodnevnu tendenciju oporavka prema evru i to za 12 para ili 0,12 odsto, tako da je zvanični srednji kurs 98,5390 dinara za evro, objavila je NBS.

Centralna banka Srbije je juče na međubankarskom deviznom tržištu prodala deset miliona evra, da bi podstakla promet i obezbedila nesmetano funkcionisanje deviznog tržišta, a ukupno je od početka godine prodala 351,5 miliona evra.

Dinar je u ovoj godini najjači prema evru bio 4. januara, kada je zvanični srednji kurs bio 95,9679 dinara za evro, a najslabiji 3. februara, kada je evro vredeo 98,7392 dinara, što je istorijski najniža vrednost domaće valute.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.