Dinar slabiji za 0,2 odsto

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Feb.2012, 04:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar slabiji za 0,2 odsto

BEOGRAD -

Vrednost dinara prema evru oslabila je za 22 pare ili 0,2 odsto i zvanični srednji kurs je 105,5188 dinara za jedan evro, saopštila je Narodna banka Srbije (NBS).

Na mesečnom nivou, dinar je prema zajedničkoj evropskoj valuti oslabio 0,8, a na godišnjem 1,4 odsto.

Od početka godine dinar je bio najjači 11. januara kada je srednji kurs bio 103,6922 dinara za evro, a najslabiji 30. januara >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kada je jedan evro vredeo 106,1874 dinara.

Indikativni kurs dinara prema dolaru u četvrtak je bio 80,2607 dinara za jedan dolar i za 0,4 odsto je slabiji nego u sredu.

U odnosu na pre mesec dana, dinar je prema dolaru jači za 0,8 odsto, a u odnosu na pre godinu dana slabiji je šest odsto, navela je NBS.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.