Dinar ponovo u padu

Izvor: S media, 06.Mar.2010, 11:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar ponovo u padu

Dinar će u ponedeljak, 8. marta, nastaviti da slabi prema evru i to za tri pare ili 0,03 odsto i dostići novi istorijski minimum od uvodjenja evra 2002. godine, tako da će zvanična srednja vrednost srpske valute biti 99,7354 dinara za evro, objavila je NBS, koja je juče intervenisala sa 15 miliona evra na deviznom tržištu.

Uključujući jučerašnju intervenciju, NBS je od početka godine prodala ukupno 501,5 miliona evra, da bi obezbedila nesmetano funkcionisanje >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << tržišta i sprečila prekomernu dnevnu oscilaciju kursa.

Tokom vikenda primenjivaće se kursna lista od petka, prema kojoj je srednja vrednost evra bila 99,7044 dinara, a u ponedeljak, 8. marta, novi kurs od 99,7354 dinara za evro.

U ovoj godini, dinar je bio najjači 4. januara, kada je zvanični srednji kurs bio 95,9679 dinara za evro.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.