Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Jan.2009, 10:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinar oslabio
BEOGRAD - Dinar je danas oslabio prema evru za 2,1 odsto, tako da je zvanični srednji kurs evra ponovo iznad 94 dinara i iznosi 94,3217 dinara.
Jučerašnji zvanični srednji kurs evra bio je 92,384 dinara, što znači da je domaća valuta danas oslabila za 1,94 dinara.
Narodna banka Srbije juče nije intervenisala na međubankarskom deviznom tržištu.
Centralna banka je od početka godine prodala >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 142,5 miliona evra zbog povećane tražnje za devizama i da bi sprečila prevelike oscilacije kursa.
Dinar je 9. januara postigao rekordno nisku vrednost, pošto je zvanični srednji kurs evra iznosio 94,3878 dinara.
U prošloj godini dinar je najslabiji prema evru bio 4. decembra, kada je jedan evro dostigao vrednost od 91,6317 dinara, a najjači 7. avgusta, kada je srednji kurs bio 75,7543 dinara za evro.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









