Izvor: KreditniCentar.rs, 10.Dec.2011, 09:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar druga valuta

Agencija „Blumberg” saopštila je da je ove godine dinar druga najbolja valuta u Evropi, odmah iza moldavskog leja. Glavni argument - dinar je ojačao 2,7 odsto, više od svi evropskih valuta.

SRPSKI dinar je po rezultatima druga najbolja valuta u Evropi ove godine, ocenjuje agencija „Blumberg“. Kako se ističe, investitori veruju da Srbija ima mogućnosti da >> Pročitaj celu vest na sajtu KreditniCentar.rs << privuče strani kapital i da to može da nadomesti gubitke od odlaganja procesa evrointegracija zemlje.
Kako se navodi u tekstu ove agencije, dinar je ove godine ojačao 2,7 odsto, više od svih evropskih valuta, sa izuzetkom moldavskog leja. Tako je srpska valuta 2. decembra ojačala za 0,8 odsto u odnosu na evro, jer je banka Sosijete ženeral najavila povećanje kredita u Srbiji.
Izvor: novosti.rs

Nastavak na KreditniCentar.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KreditniCentar.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KreditniCentar.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.