Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 25.Mar.2016, 01:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinar bez promene, kurs 122,94
Dinar će danas, treći dan uzastopno, stagnirati prema evru i zvanični srednji kurs iznosiće 122,9369 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Nacionalna valuta će prema jedinstvenoj valuti evrozone biti jača za 0,5 odsto na mesečnom nivou, dok će na godišnjem biti slabija za 2,0 procenta.
Indikativni kurs dinara prema dolaru juče je oslabio za 0,1 odsto na 110,1486 dinara za jedan dolar.
Prema američkoj valuti, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dinar je na mesečnom nivou jači za 1,6 odsto, a u odnosu na isti dan prošle godine je na nepromenjenom nivou.
NBS je od početka godine ukupno prodala 540 miliona evra i kupila 10 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu kako bi ublažila dnevne oscilacije kursa.
Najviša vrednost dinara prema evru u ovoj godini bila je 4. januara, 121,5141 dinara, a najniža 25. februara, 123,5329 dinara za evro.
Pogledaj vesti o: Dinar, Kurs dinara
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








