Akcije NIS nastavile rast

Izvor: S media, 16.Sep.2010, 17:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Akcije NIS nastavile rast

Akcije "Naftne industrije Srbije" (NIS), danas su nastavile rast za još jedan dinar ili 0,22 odsto i zaklljučene su na 449 dinara, navedeno je na sajtu Beogradske berze.

Prodato je 37.358 komada akcija ukupne vrednosti 16.671.315 dinara, što je u pogledu obima povećanje za više od 10.000 komada, a u pogledu vrednosti više od četiri miliona dinara u odnosu na prethodni dan. Ove akcije danas su bile i najjtrgovanije na Berzi.

Od ostalih akcija koje se kotiraju >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << na listingu A Berze, najveći rast cene su danas zabeležili pirotski "Tigar", 1,29 odsto, uz skroman promet od 64.890 dinara i "Soja protein" iz Bečeja, 0,15 odsto, uz promet od 1.308.518 dinara.

Hartije "Energoprojekt holdinga" iz Beograda, posle višednevnog rasta, od juče su u padu i danas su izgubile 1,89 odsto vrednosti, uz znatno slabiji promet nego prethodnih dana, od 590.846 dinara.

TANJUG

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.