Od prodaje Maksija državi ni dinar?

Izvor: B92, 07.Mar.2011, 14:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od prodaje Maksija državi ni dinar?

Beograd -- U budžet Srbije od poreza na prodaju Delta Maksija belgijskom Delezu možda neće ući ni dinar, piše sajt Pištaljka.

Taj sajt istražuje zloupotrebe službenog položaja u vlasti, preduzećima i institucijama.

U tekstu se pojašnjava da se, po zakonu, osnovica za porez na kapitalnu dobit određuje na osnovu odnosa između nabavne i prodajne cene, odnosno u slučaju Maksija između uloženog i zarađenog.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
To znači, kako se navodi, da će poreznici, ako se ispostavi da su ulaganja u Maksi bila veća od 932 miliona evra, koliko Delez plaća za taj lanac trgovina, konstatovati takozvani kapitalni gubitak i u budžet Srbije neće se sliti ni dinar.

Da će naplaćeni porez biti znatno manji od cifre kojom se spekuliše smatra i član Ekonomskog saveta premijera Srbije Milojko Arsić koji takođe kaže i da ne zna koliko je tačno uloženo u Maksi.

"Sigurno je da se u budžet neće sliti najavljenih 93 miliona evra. To bi se desilo samo ukoliko je Mišković dobio Maksi za džabe, a svi znamo da se to nije desilo", rekao je za Pištaljku Arsić.

Pištaljka je, na osnovu Deltinih podataka iz prethodinh godina i izveštaja o poslovanju iz Agencije za privredne registre, sračunala da je u Deltu uloženo 800 miliona evra.

Ako bi se ta cifra pokazala kao tačna, osnovica za porez bila bi oko 130 miliona evra a u državnu kasu otišlo bi oko 13 miliona.
Pogledaj vesti o: Prodat Maksi

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.