IZIT: Delez će možda postaviti niže cene proizvoda

Izvor: Blic, 03.Mar.2011, 15:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

IZIT: "Delez" će možda postaviti niže cene proizvoda

Novi vlasnik beogradske Delta Maksi grupe (Maxi) belgijska kompanija "Delez" (Delhaize Group) može ući na Srpsko tržište sa nižim cenama, ocenio je danas saradnik instituta za tržišna istraživanja (IZIT) Saša Đogović.

On je, na konferenciji za novinare, rekao da se može desiti da Delez na srpsko tržište postavi pravila igre koja vladaju u zapadnoj Evropi, što podrazumeva izmirivanje obaveza u roku, a ne sa odlaganjem od šest i devet meseci dodajući da će >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << to pozitivno uticati na njihove dobavljače.

Prema Đogovićevim rečima moguće je da će "Delez", imajući u vidu lidersku poziciju na tržištu, ući na srpsko tržište sa nižim maržama što će uticati na niže cene proizvoda. On je naveo da ako se ima u vidu pojačana nelikvidnost, manji obim

poslovanja i prezaduženost malih i srednjih preduzeća u Srbiji tokom prošle godine, normalano je da će doći i do prodaje istih.

"U narednom periodu velika preduzeća u Srbiji će se takođe prodavati ili u celosti ili kroz delove imovine", kazao je Đogović. On je zaključio da ćemo u narednom periodu biti svedoci promena vlasničkih struktra i to govori da kriza vlada u Srbiji.

Povezane vesti: "Merkator": Ne očekuju se cenovni udari dolaskom "Deleza" Porez od prodaje Delta Maksija biće plaćen u Srbiji Mišković: Prodaja "Maksija" će pomoći "Delti" da ulaže u agrar i nekretnine Mišković prodaje sve i napušta posao u Srbiji

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.