Izvor: Kurir, 25.Nov.2010, 15:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DELTA PLAĆA POREZ OD PRODAJE MAKSIJA
Prodaja polovine "Delta maksi" grupe biće obavljena iz Srbije, što znači da će transakcija biti realizovana preko srpskih banaka, a porez će u celini biti plaćen po pozitivnim zakonskim propisima Srbije, tvrdi Jelena Krstović, direktorka "Delte" za korporativne komunikacije
BEOGRAD - Predstavnici "Delta holdinga" najavili su da će porez od prodaje 50 odsto akcija trgovinskog lanca "Delta maksija" biti plaćen u Srbiji, ali danas za agenciju Beta nisu mogli da >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << potvrde kad će ta prodaja biti obavljena i ko će biti kupac. - Prodaja polovine "Delta maksi" grupe biće obavljena iz Srbije, što znači da će transakcija biti realizovana preko srpskih banaka, a porez će u celini biti plaćen po pozitivnim zakonskim propisima Srbije", izjavila je za beogradske medije direktorka "Delte" za korporativne komunikacije Jelena Krstović(na slici). Kompanija "Delta maksi" je registrovana na Kipru i, prema njenim rečima, angažovani su poreski savetnici "iz renomirane svetske konsultantske kuće" da naprave plan restrukturiranja firme, što bi omogućilo da se porez od prodaje plati u Srbiji. Komentarišuću najavu uvođenja dodatnih poreza za imovinu i prihode i za firme koje posluju preko of-šor zona, Krstović je ocenila da bi svako novo nametanje poreskih obaveza ugrozilo poslovanje velike većine firmi u zemlji. Ministar trgovine Srbije Slobodan Milosavljević je 18. novembra izjavio da će predstavnici belgijske kompanije "Dele" (Delhaize) za dva do tri meseca završiti pregovore o preuzimanju udela u "Delta maksiju". On je potvrdio da su ga predstavnici belgijskog trgovačkog lanca posetili pre nekoliko nedelja i obavestili o toj nameri.















