Izvor: MozzartSport.com, 19.Sep.2021, 20:06

Ilić asistirao pa postigao autogol u prvom porazu Murinjove Rome (VIDEO)

Sjajan centaršut Sergeja Milinković Savića kod gola Ćira Imobilea protiv Kaljarija

Prvi poraz Murinjove Rome. I to u kakvoj utakmici. Sevalo je i grmelo na Bentegodiju, a Verona je skine skalp Vučici tako što je slavila sa 3:2 iako je gubila sa 0:1 na poluvremenu. Nije bolji dan imao ni drugi rimski klub. Lacio je na svom terenu igrao 2:2 sa Kaljarijem, a morao je čak i da se vadi kako bi izbegao poraz.

Lud tok imao je meč u Gradu ljubavi. Roma je vodila >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << na poluvremenu posle prelepog gola Lorenca Pelegrinija koji je petom pogodio u 36. minutu, a onda je u nastavku usledio pravi haos. Prštali su golovi na sve strane.

Prvo je Barak poravnao u 49, a zatim i Kaprari doveo Veronu u prednost posle asistencije Ivana Ilića u 54. minutu. Međutim, samo četiri minuta kasnije srpskom fudbaleru dogodio se peh pa je prilikom jedne kontre Vučice postigao autogol.

To nije smetalo Veroni da već u 63. minutu povede sa 3:2, a strelac je bio Davide Faraoni. Zakucao je loptu iz voleja, od prečke je pogodio i dodatno začinio brutalnu utakmicu na Bentegodiju.

Nedeljno popodne nije bilo lako ni za Lacio. Rimski tim je morao da čupa bod protiv Kaljarija - 2:2. A asistenciju na ovom meču upisao je Sergej Milinković Savić.

U prvoj postavi Sarijevog Lacija našao se i SMS, a reprezentativac Srbije upisao je asistenciju pred kraj prvog poluvremena. Zaista je na fenomenalan način centrirao, poslao je loptu u šesnaesterac kao da je na igrici, a tamo se na pravom mestu našao Ćiro Imobile koji je sa prve stative vrhunski reagovao.

Kasnije je Kaljari iznanadio Sarijevu ekipu i preko Žoaa Pedra i Keite Baldea uspeo da preokrene. Dakle, Balde je napravio probleme bivšem klubu, a situaciju je po domaćina spasio Kataldi.

Brutalno dobar gol postigao je u 83. minutu, od prečke u malu mrežu. Lep detalj vredan boda. Do kraja meča Zapa je dobio crveni karton, ali to nije uticalo na završni ishod.