Ceca u kućnom pritvoru sprema album

Izvor: B92, 10.Maj.2011, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ceca u kućnom pritvoru sprema album

Svetlana Ražnatović neće tražiti da pravi koncerte dok boravi u kućnom pritvoru, ali želi da snima novi album, kaže za B92 njen advokat Dragan Krgović.

Ražnatovićeva iščekuje okončanje procesa, a u međuvremenu njeno obezbeđenje ne dozvoljava novinarima ni da se približe kući.

Prema informacijama kojima raspolaže B92, folk pevačica i njena sestra mogle bi početkom sledećeg meseca da počnu izdržavanje kazne kućnog pritvora uz nošenje elektronskih narukvica, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nakon što je sud prihvatio nagodbu o priznanju krivice.

Svetlana Ražnatović čeka presudu pa da joj oko noge bude vezana narukvica i ostane u kućnom pritvoru. Njen advokat Dragan Krgović već je u Hagu na sledećem slučaju, a nada se da će Ražnatovićevoj biti odobreno da radi.

Svetlana Ražnatović najpre je zakazala a potom i otkazala koncert na stadionu Crvene Zvezde 28. juna. Gotovo je izvesno da će toga dana ona biti kod kuće oko noge biće joj vezana elektronskim ključem jedna ovakva narukvica koja će svakih 20 sekundi slati podatke o njenom kretanju.

Proces se privodi kraju i pred sudom - sudija piše odluku i dostavlja je višem javnom tuziocu, okrivljenima i oštećenom, kaže portparolka Dušica Ristić.

Pevačica iz kuće ipak može da izađe ali samo ako je njoj ili ukućanima potrebna hitna medicinska pomoć, da redovno odlazi na posao, da polaže ispite ako se odluči da upiše fakultet, ode na redovni zdravstveni pregled. Tokom narednih 8 meseci može i da se venča ili ode na sahranu bliskog lica. Pošto se ne bavi poljoprivredom kao stalnom delatnošću, ovu zakonsku pogodnost ne može koristiti po tom osnovu.

Nekadašnji sudija Vrhovnog suda Zoran Ivošević poredi ovo suđenje sa procesom protiv Dragana Džajića.

Sentimentalno i nežno nije bilo obezbeđenje Ražnatovićeve prema novinarima. Nakon što su juče u Palati pravde pokušali da zabrane ulaz novinarima u sudnicu, danas su novinarima branili da priđu kući u Ljutice Bogdana u Beogradu.
Pogledaj vesti o: Ceca

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.