Ceca najbolja na svetu

Izvor: RTS, 05.Avg.2010, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ceca najbolja na svetu

Svetlana Kitić izabrana za najbolju rukometašicu na svetu svih vremena. Glasanje obavljeno na internet stranici Svetske rukometne federacije (IHF), a Svetlana Kitić odnela ubedljivu pobedu, dobivši više od 84 posto glasova.

Nekadašnja reprezentativka Jugoslavije Svetlana Kitić proglašena je za najbolju rukometašicu sveta svih vremena, u glasanju objavljenom na sajtu Svetske rukometne federacije (IHF).

Rođena Tuzlanka je odnela ubedljivu pobedu sa više od 84 >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << procenata glasova, dok je na drugom mestu nekadašnji selektor naše rukometne reprezentacije, Dankinja Anja Andersen, koja je osvojila nešto više od 10 posto glasova.

Svetlana Kitić ima dve olimpijske medalje sa reprezentacijom Jugoslavije, zlato u Moskvi 1980. godine, kao i srebro u Los Anđelesu četiri godine kasnije. Sa beogradskim Radničkim osvojila je Kup šampiona, a 1988. godine proglašena je za najbolju rukometašicu sveta.

Čuvena sportistkinja trenutno obavlja funkciju direktora RK Radnički.
Pogledaj vesti o: Ceca

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.