Izvor: B92, 07.Apr.2011, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Inteza povećava kapital za 5 mlrd.€
Rim -- Inteza Sanpaolo Grupa, u čijem sastavu je i Banka Inteza, povećaće kapital za pet milijardi evra, kaže Korado Pasera, generalni i izvršni direktor te grupacije.
On nadovi da će Inteza Sanpaolo sa tim nivoom likvidnosti postati jedna od najbolje kapitalizovanih bankarskih grupacija tog ranga u Evropi.
Pasera je rekao da se poslednjih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << godina rukovodstvo fokusiralo na proces spajanja dve bankarske grupacije Banke Inteza i Sanpaolo IMI, kao i na prevazilaženju posledica svetske krize.
Tokom krize, Grupacija ni u jednom trenutku nije zaustavila ulaganja i u proteklih nekoliko godina, investirala je čak četiri milijarde evra, rekao je on.
„Ta dva izazova su iza nas i sada možemo da se usresredimo na strategiju održivog rasta. Imamo mogućnosti da ostvarimo dobar ogranski rast, jer su se, iako to nismo očekivali, poboljšali uslovi za poslovanje. Možemo da razmišljamo i o novim akvizicijama", najavio je Pasera.
Ova finansijska grupacija za Srbiju ima ambiciozan plan. U narednom periodu, pod uslovom da naša zemlja zabeleži porast BDP do 2015. godine zacrtan je rast od 4,4 odsto. To je duplo više nego u Rumuniji (2,2 odsto) i Hrvatskoj (2,4 odsto).
Za Sloveniju je predviđen rast od 2,6 odsto, Bosnu i Hercegovinu (2,9 odsto), dok za Slovačku četiri odsto, a Ukrajinu i Rusiju 4,1 odsto.
„Iako je u prošlosti rast u ovim zemljama bio manji nego u Italiji, očekujemo da će one postići bolje rezultate. Naše tržišno učešće u tim državama je na zavidnom nivou", naglasio je Pasera.
Intesa Sanpaolo grupacija uvećava kapital za pet milijardi evra
Izvor: Economy.rs, 08.Apr.2011, 03:29
U cilju podrške biznis planu u narednom periodu i jačanja tržišne pozicije, Intesa Sanpaolo grupacija će povećati kapital za pet milijardi evra i time učvrstiti poziciju jedne od najbolje kapitalizovanih bankarskih grupacija koje posluju u Evro zoni.









