Izvor: B92, 05.Dec.2013, 15:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastavak akcije za bezbednu upotrebu telefona u vožnji
U okviru kampanje "Kada voziš, parkiraj telefon!", kompanija Telekom Srbija korisnicima svojih usluga podeliće 5.000 hands-free uređaja, u želji da dodatno apeluje na svest vozača da odgovorno koriste mobilni telefon tokom vožnje.
U svim prodajnim mestima Telekoma Srbija širom zemlje, zainteresovani građani koji imaju važeću vozačku dozvolu, a potpišu postpejd ugovor na 12, 24 ili 36 meseci, bez obzira na to da li je ugovor sa telefonskim aparatom ili sa popustom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << od 50 odsto, dobiće na poklon hands-free uređaj.
Na ovaj način korisnicima-vozačima biće podeljeno 5.000 hands-free uređaja, a akcija traje dok ima zaliha.
Kada je reč o kampanji "Kada voziš, parkiraj telefon!", koju je Telekom Srbija pokrenuo u saradnji sa Upravom saobraćajne policije MUP-a Srbije i Srpskim komitetom za bezbednost saobraćaja, sumirani su rezultati nakon prvih mesec dana ove akcije.
Prema rečima organizatora, uspešnost kampanje potvrdilo je i istraživanje koje je Srpski komitet za bezbednost saobraćaja, u saradnji sa Saobraćajnim fakultetom u Beogradu, sproveo među 1.000 ispitanika.
Anketa pokazuje da je 96 odsto njih zapazilo kampanju i ocenilo je pozitivno. Od ukupnog broja ispitanika koji su naveli da su koristili mobilni telefon za pisanje poruka tokom vožnje pre kampanje (72 odsto), njih 61 odsto je navelo da je kampanja pozitivno uticala na promenu njihovog ponašanja i da to više ne rade.
Ispitanici koji su naveli da nisu koristili mobilni telefon tokom vožnje pre kampanje, istakli su da je kampanja učvrstila njihove stavove da su se ponašali odgovorno.
"Kada voziš, parkiraj telefon!" je prva društveno odgovorna kampanja koja se, na nacionalnom nivou, bavi problemom upotrebe mobilnih telefona tokom vožnje. Do sada je realizovano nekoliko akcija, a u planu su dodatne aktivnosti i predavanja u gradovima u celoj zemlji, kako bi se svi građani, a posebno mladi vozači, aktivno uključili i dali svoj doprinos smanjenju upotrebe mobilnih telefona tokom vožnje.
Promoteri kampanje su Ivana Španović i Emir Bekrić, osvajači bronzanih medalja na Svetskom prvenstvu u Moskvi i najbolji atletičari Balkana u 2013. godini.
Pogledajte promotivni spot za kampanju Kada voziš, parkiraj telefon!
Pročitajte više o ovoj temi u posebnom tekstu u našoj rubrici Aktuelno.
Nastavak akcije za bezbednu upotrebu telefona u vožnji
Izvor: B92, 05.Dec.2013
U okviru kampanje "Kada voziš, parkiraj telefon!".., kompanija Telekom Srbija korisnicima svojih usluga podeliće 5.000 hands-free uređaja, u želji da dodatno apeluje na svest vozača da odgovorno koriste mobilni telefon tokom vožnje...U svim prodajnim mestima Telekoma Srbija širom zemlje, zainteresovani...




