Profit Epla u padu prvi put za 10 godina

Izvor: Blic, 24.Apr.2013, 10:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Profit "Epla" u padu prvi put za 10 godina

Profit Epla (Apple) pao je u drugom kvartalu finansijske 2013. godine prvi put od 2003. i to za 18 odsto - na 9,5 milijardi dolara, u odnosu na 11,6 milijardi dolara u istom periodu 2012.

Ukupni finansijski prihodi u drugom tromesečju (završenom krajem marta) povećani su za 11,2 odsto - na 43,6 milijardi dolara sa 39,2 milijarde u prva tri meseca prošle godine, objavila je kompanija, a prenose svetske agencije. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

Epl je u prva tri ovogodišnja meseca prodao 37,4 miliona smarfona "ajfon" (iPhone), u poređenju sa 35,1 milion u istom periodu prošle godine. Takođe je prodato 19,5 miliona "ajpeda" (iPad) u odnosu na 11,8 miliona od januara do marta 2012. godine.

Na sniženje profita američke korporacije uticalo je povećanje konkurencije na tržištu mobilnih telefona i tablet računara, naročito jačanje aktivnosti južnokorejskog Samsunga, smatraju stručnjaci.

Rezultati Epla za drugi fiskalni kvartal smirili su investitore i umanjili njihov strah od smanjenja tražnje za proizvodima kompanije, uprkos prvom padu profita za deset godina i signala da se novi proizvodi verovatno neće pojaviti tako brzo kako bi to oni želeli.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: iPhone

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Profit "Epla" u padu prvi put za 10 godina

Izvor: Dzungla.org, 24.Apr.2013

Profit Epla (Apple) pao je u drugom kvartalu finansijske 2013. godine prvi put od 2003. i to za 18 odsto – na 9,5 milijardi dolara, u odnosu na 11,6 milijardi dolara u istom periodu 2012.... Opširnije na Blic online

Nastavak na Dzungla.org...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.