Izvor: Nezavisne Novine, 03.Jun.2018, 09:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Apple potpuno odustaje od LCD ekrana za iPhone?

Tokom sljedeće godine Apple bi mogao da prebaci sva tri nova modela svojih pametnih telefona na OLED ekrane. Kompanija trenutno koristi ovu vrstu ekrana samo na jednom modelu - iPhoneu X.

Priča se da bi u seriji novih uređaja koju će vjerovatno predstaviti na jesen dva ili tri mogla da imaju OLED ekrane, a samo jedan LCD.

OLED tehnologija ima više prednosti u odnosu na LCD, poput boljeg kontrasta, a koriste >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << je brojni top modeli smartfona. Ali, postoje moguća problema u vezi sa korišćenjem OLED-a za sve modele Appleovih smartfona.

Jedan od njih je cijena. Ako Apple odluči da ponudi jeftiniji model, vjerovatnije će u njega biti ugrađen LCD ekran, dok će OLED biti rezervisan za skuplje modele kao što su iPhone XI i XI Plus, prenosi Tportal.

Drugi je vezan za proizvodne kapacitete. Apple trenutno nabavlja OLED ekrane samo od Samsunga. Moguće je da će Samsung morati da proširi proizvodnju da bi zadovoljio Appleovu potražnju, ali i da će dio kolača dobiti LG, piše Tech Radar.

(B92)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.