iPhone 5 provaljen za samo osam sati

Izvor: Mondo, 24.Sep.2012, 15:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

iPhone 5 "provaljen" za samo osam sati

Stvarno im nije trebalo dugo - novi iPhone model hakovan je za osam sati od početka prodaje, a par fotki to i potvrđuje.

prev next 0 0

 

1 / 2

 

2 / 2

Uputstvo za obaranje iPhone 5 sistema, naravno nije objavljeno, ali je kao potvrdu takve akcije na Twitter profilu hakera postavljeno nekoliko fotografija novog Apple gadžeta sa pokrenutom Cydia aplikacijom. Grant Paul, haker koji stoji iza najnovije >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << hakerske "izvedbe", inače se bavi razvojem softvera za iOS operativni sistem, živi u San Francisku i poznat je po svojim poduhvatima, ne samo u iPhone domenu, nego i na drugim Apple uređajima.

Program Cydia, koji je Grant Paul pokrenuo na iOS6 sistemu, ugrađenom na iPhone 5, koristi se za pristup otključanoj AppStore internet prodavnici i instalira se samo na "razbijene" operativne sisteme Apple kompanije.

Prethodnih godina su sličnom brzinom ishakerisani i drugi tek predstavljeni uređaji kompanije Apple, a jedan od prvih koji je uspeo da 2razbije zaštitu" novog iPad tableta bio je baš Grant Paul.

Šta kaže Apple? Pa, ništa, šta može i da kaže...

(MONDO)
Pogledaj vesti o: iPhone,   Twiter

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.