China Mobile će prodavati iPhone

Izvor: B92, 07.Dec.2013, 12:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

China Mobile će prodavati iPhone

Nakon višegodišnjih pregovora, najveći svetski telekomunikacioni operater China Mobile potpisao je ugovor s Appleom, na osnovu koga će iPhone ponuditi svojim pretplatnicima, njih više od 700 milona.

Očekuje se, piše Wall Street Journal, kako bi službeno iPhone trebalo da bude dostupan od 18. decembra, kada bi China Mobile tokom svoje konferencije trebalo da otkrije i više pojedinosti o svojoj mreži 4G >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << LTE.

Isti je izvor najavio u septembru kako Apple priprema modele 5s i 5c za isporuku China Mobileu. Početkom ove sedmice, taj je telekom operater - inače najveći na svetu - počeo da prima narudžbine za oba modela preko veb sajta.

Tri kineska najveća telekoma nedavno su dobila odobrenje za puštanje u rad svojih mreža 4G. Završetak gradnje te mreže navodno je bila jedna od najvećih prepreka za postizanje dogovora Applea i China Mobilea.

Problematična je bila i mreža 3G u vlasništvu China Mobilea, koju je Apple ocenio previše nepouzdanom, a u China Mobileu nisu bili zadovoljni Appleovim garancijama vezanim uz količine mobilnih telefona koje mogu da isporuče.

Kina je trenutno treće po veličini Appleovo tržište. Direktor te kompanije Tim Kuk u više je navrata naglasio kako očekuje da će s vremenom postati i najveće.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.