Juniorke na Svetskoj smotri

Izvor: RTS, 23.Maj.2011, 00:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Juniorke na Svetskoj smotri

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Zrenjaninu, u poslednjem petom kolu A grupe kvalifikacija, od selekcije Poljske sa 3:2 (25:20, 16:25, 25:21, 22:25, 15.12), ali će ipak učestvovati na prvenstvu sveta kao najbolja drugoplasirana ekipa.

U drugom meču poslednjeg kola Crna Gora je pobedila Portugaliju sa 3:1 (25:11, 25:20, 20:25, 25:14), a slobodna je bila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Grčka.

Srbija: Buša, Budrović, Cvetićanin (1), Kecman (13), Savić (13), Radenković (2), Medarević (6), Bjelica (16), Stevanović (9), Tomić (13), Pušić, Čikiriz.

Poljska: Sosnovska (2), Novakovska (2), Mikolajevska (10), Jasinska, Kajzer (4), Lozovska (5), Sikorska (13), Slivinska (5), Muha (17), Medinska, Čižnjijelevska (20), Liškijevič.


Poljska je u pravom trileru savladala Srbiju, osvojila prvo mesto u Zrenjaninu i izborila vizu za Peru, ali će i juniorke Srbije četvrti put igrati na Svetskom prvenstvu, pošto su najuspešnija drugoplasirana selekcija iz sve četiri kvalifikacione grupe.

To je epilog izuzetno zanimljivog i kvalitetnog meča, koji je odlučen posle pet setova.

Večerašnji susret obilovao je preokretima, ali su Poljakinje u odlučujućem petom setu igrale bolje i na promenu strana otišle sa četiri poena prednosti (8:4). Naše juniorke su potom pri rezultatu 9:5 serijom 4:0 stigle do izjednačenja, međutim, kvalitetne protivnice su ponovo stekle dva poena viška u finišu (12:10).

Poljske odbojkašice su se izborile za tri meč lopte (14:11) i na kraju zasluženo trijumfovale osvojivši prvo mesto na turniru u Zrenjaninu.

Konačna tabela:

1. Poljska 4 4 0 12:2 11

2. Srbija 4 3 1 11:3 10

3. Grčka 4 2 2 6:7 6

4. Crna Gora 4 1 3 4:10 3

5. Portugalija 4 0 4 1:12 0


Odbojkaško prvenstvo sveta za juniorke biće održano u Peruu od 22. do 31. jula.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Juniorke Srbije na SP kao najbolja drugoplasirana ekipa

Izvor: SrbijaNet.rs, 23.Maj.2011

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Zrenjaninu, u poslednjem petom kolu A grupe kvalifikacija, od selekcije Poljske sa 3:2 (25:20, 16:25, 25:21, 22:25, 15.12), ali će ipak učestvovati na prvenstvu sveta kao najbolja drugoplasirana ekipa. U drugom meču poslednjeg...

Nastavak na SrbijaNet.rs...

MLADE ODBOJKAŠICE NA SP KAO NAJBOLJE DRUGOPLASIRANE

Izvor: Kurir, 23.Maj.2011

ZRENJANIN - Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Zrenjaninu, u poslednjem petom kolu A grupe kvalifikacija, od selekcije..Učinak

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.