Zaječarke poražene, na revanš sa minus četiri

Izvor: Sportski Žurnal, 05.Feb.2012, 21:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Alkoa – Zaječar 24:20 (11:6)
Dvorana: Alkoa. Gledalaca: 3.000. Sudije: Majevski i Tereščenkov (Belorusija). Isključenja: Alkoa 2, Zaječar 6 minuta.
ALKOA: Nikšić 4, Bizik, Triščuk 9, Radl 1, Tilinger 7, Horvath, Zsigmond, Sikora, Nemeth, Becseri, Trimel, Kuhinko, Lelkes, Nikčević 3, Nemet, Marušec
>> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << ZAJEČAR: Matić, Pavić, Peraica 7, Bartošić, Erić 5, Stoiljković 1, Pislaru, Vrdoljak, Vučković, Nikolić, Georgijev, Nišavić 2, Pop-Lazić 1, Milanović, Tomašević, Mange 4.

Dvostruki osvajač duple krune i šampion Srbije poražen je u prvoj utakmici osmine finala Kupa kupova od Alkoe 24:20.
Mađarice su dobro otvorile utakmice, Zaječarke ih jurile, ali nikako nisu uspele da dođu do izjednačenja. U 17. minutu Amazonke stižu na dva gola minusa, pa je na semaforu stajalo 6:4.
Katarina Tomašević, koja je na golu zamenila Teresu Pislaru, brani sedmerac, posle toga i šut na odbijenu loptu, a sve to Aneta Peraica pretvara u još jedan pogodak za 7:5 Mađarica. Odlična Triščuk ne miruje, postiže dva gola za 9:5, pa je u 22. minutu, trener Zaječarki, Dragan Markov primoran je da zatraži tajm-aut.
Gol za Zaječar postiže Jovana Stojiljković, ispostaviće se, poslednji u prvom delu. Do kraja, viđen je golmanski obračun SikoraTomašević, a poslednje sekunde prvog poluvremena, obeležila je nerazumna odluka beloruskog sudijskog para, koji dodeljuju Katarini Tomašević crveni karton, potpuno nezasluženo, nakon što je srpska reprezentativka sprečila kontru domaćeg tima.
Drugo poluvreme otvara Rumunka na golu Zaječarki, Teresa Pislaru, odbranom, ali i pored toga, ubrzo Mađarice preko Triščuk dolaze do plus šest (12:6). Mange i Peraica vode mini seriju Amazonki, pa se Zaječar vraća na 12:9. Seriju grešaka u napadu srpskih šampionki, prekida Jelena Erić, ali je tada već 15:10 za domaći tim.
Mogle su Zaječarke i sa manjim minusom da dočekaju Mađarice narednog vikenda. Na 22:20, nije realizovan napad, a Alkoa u poslednjem minutu pogađa sedmerac, realizuje kontru, pa na kraju dolazi do velikih plus četiri (24:20).

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.