Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 13.Feb.2010, 07:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaječarac preminuo na VMA usled trovanja gljivama

BEOGRAD - M. J. (51) iz Zaječara preminuo je sinoć na Vojnomedicinskoj akademiji (VMA) u Beogradu od posledica trovanja gljivom zelenom pupavkom, izjavila je načelnica klinike za urgentnu i kliničku toksikologiju VMA Slavica Vučinić.

Prema njenim rečima, pacijent je na VMA primljen u sredu uveče, 72 časa pošto je osetio prve simptome trovanja.

Vučinićeva je objasnila da je optimalan period za primenu >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << mera protiv trovanja 48 sati, kada se daju veće doze aktivnog uglja i penicilina, a ukoliko se u tom periodu ne primi terapija izgledi za preživljavanje su neuporedivo manji.

"Preminuli M. J. je jeo ovu gljivu, koja inače spada u najtoksičnije vrste, u nedelju, a prve simptome je osetio već posle šest časova", rekla je ona.

Načelnik infektivnog odeljenja zaječarske bolnice izjavio je jučr da su supruga (47) i sin (21) preminulog zadržani na zaječarskom infektivnom odeljenju, ali da je njihovo zdravstveno stanje stabilno.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.