Izvor: TimockeVesti.net, 22.Okt.2012, 23:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zaječar: Ničić im zasmetao
Deo lokalnog odbora DS i SNS zalažu se za smenu vlasti u Zaječaru i izbor novog gradonačelnika. Drugi deo demokrata i gradonačelnik Ničić odbacuju takvu mogućnost
DS i SNS potpisali su, tokom vikenda, koalicioni sporazum koji podrazumeva promenu vlastu u Zaječaru, koju čine >> Pročitaj celu vest na sajtu TimockeVesti.net << URS, DS i SPS.
Stefan Zankov, predsednik Okružnog odbora SNS, potvrdio je da je potpisan sporazum između naprednjaka i DS, koji bi, uz manjinsku podršku LDP, trebalo da imaju skupštinsku većinu od 26 odbornika.
Sporazum je, u ime DS, potpisao odbornik te partije i bivši predsednik Opštinskog odbora, Aleksandar Branković, koji je viđen za novog gradonačelnika Zaječara.
Bivšeg predsednika DS, međutim, demantuju njegove stranačke kolege jer, kako kažu, pravo da potpiše koalicioni sporazum ima jedino Zoran Mančić, v. d. predsednika GO DS u Zaječaru, a on to nije učinio.
Jedini komentar aktuelnog gradonačelnika Zaječara Boška Ničića, čija stranka ima 21 odbornika u Skupštini grada, bio je:
- Što je babi milo, to joj se i snilo.
Nastavak na TimockeVesti.net...
I URS i DS i SPS tvrde da imaju većinu u Zaječaru
Izvor: Blic, 23.Okt.2012, 01:49
Predstavnici Ujedinjenih regiona Srbije (URS), Demokratske stranke (DS) i Socijalističke partije Srbije (SPS) u Zaječaru tvrde da imaju skupštinsku većinu od 26 odbornika...Gradonačelnik Zaječara Boško Ničić (URS) izjavio je večeras da "aktuelna većina ima 26 odbornika, a postavlje se pitanje...

















