Izvor: Vesti-online.com, 21.Feb.2010, 16:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vojska pomaže poplavljenim krajevima
Vojnici i starešine Centra za obuku Vojske Srbije u Zaječaru uključili su se danas u odbranu od poplava u najugroženijim prigradskim naseljima Višnjar, Pižur i Muljak, saopšteno je na sajtu Ministarstva odbrane Srbije.
Beli Timok je nadošao zbog naglog topljenja snega i ugrozio prigradska naselja, gde je već preduzeta evakuacija stanara iz najugroženijih kuća.
Prema rečima potpukovnika Jene >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Radića, zamenika komandanta zaječarskog Centra za obuku, vojnici rade na punjenju vreća sa peskom za osiguranje nasipa.
Dva vozila Vojske data su za evakuaciju ljudi i imovine sa najugroženijih lokacija u gradu i okolini.
Vojnici su angažovani naređenjem načelnika Generalštaba, na osnovu zahteva Operativnog štaba grada Zaječara za vanredne situacije, koji je u subotu doneo odluku o proglašenju vanredne situacije zbog ugroženosti od poplava.
Nastavak na Vesti-online.com...









