Počeo 3. Slalom-roler kup

Izvor: JužneVesti.com, 15.Sep.2014, 12:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počeo 3. Slalom-roler kup

Na stazi šetališta u niškoj Tvrđavi održan je 3. Slalom-roler kup „Niš 2014.“ koji je okupio 73 takmičara uzrasta do 15 godina iz 4 kluba jugoistočne Srbije, a takmičenje će biti nastavljeno u dva naredna vikenda u Zaječaru i Vranju.

Najviše uspeha na startu imali su mališani iz niškog Roler-kluba „Oksidžen“ koji nemaju mnogo iskustva u slalomu, ali kojih je bilo ubedljivo najviše (21) u kategoriji „pahuljice“ (do 7 godina). Oni su nadmašili favorizovane >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << komšije iz Skijaškog kluba „Niš“ koje su dominirale u kategorijama starijih takmičara, već formiranih skijaša.

„Oksidžen“ je osvojio ekipno prvo mesto sa 277 bodova, ispred „Niša“ (226), „Besne kobile“ iz Vranja (218) i „Kraljevice“ iz Zaječara (156). „Oksidženu“ je pripalo i najviše medalja (8), a slede „Niš“ (7), „Besna kobila“ (7) i „Kraljevica (5).

- Najvažnije je da je Tvrđava bila puna dece na rolerima i da su skijaški klubovi iz Vranja i Zaječara nastupili sa ukupno 28 takmičara, što potvrđuje da se u ovim gradovima radi s najmlađima i da postoji skijaški potencijal s kojim treba računati - rekao je Bratislav Veljković (Niš), koordinator takmičenja.

Tradicionalni pokrovitelj Slalom-roler kupa u Nišu je Opština Crveni krst.

Nastavak na JužneVesti.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.