Pobede Zaječara i Knjaz Miloša, poraz Naisusa

Izvor: Sportski Žurnal, 11.Nov.2011, 22:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

KUP KUPOVA: HOLANĐANKE TVRD ORAH
Dalfsen –  Zaječar 24:27 (16:15)
Zaječar - Hala sportova podno Kraljice. Gledalaca: 3.000. Sudije: Jaskins i Zabko (Litvanija). Sedmerci: Dalfsen 4(3), Zaječar 5(3). Isključenja: Dalfsen 2, Zaječar 6 minuta.
DALFSEN: Litman (16 odbrana, sedmerac), >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Šop 5, F. Logtenberg, Van Dort 3, Šute 1, Š. Logtenberg, Jongelen 1, Šmetc 3, Šmic 9 (3), Ros, Vurt Heke, Ustervelo, Kniperberg 1, Meščert, Malestejn Antje 1.
ZAJEČAR: Mišković (2 odbrane, sedmera), Matić, Pavić, Perajica 5, Bartošić, Erić 5, Stoiljković 2, Pislaru (15 odbrana), Vrdoljak, Vučković 5, Nikolić 4 (3), Nišavić 1, Pop Lazić 2, Mojise, Milanović, Mange Gonzales  3.
Igračica utakmice: Tereza Pislaru (Zaječar)
Semafor: 6:3 (8),12:8 (15), 13:13 (24), 15:15 (29), 17:17 (34), 17:20 (37), 20:20 (40), 23:23 (51), 23:27 (57).
U prepunom hramu rukometa podno Kraljevice u predivnom ambijentu, uz gromoglasno navijanje preko 3.000 najvatrenijih navijača kao i trubača i bubnjara Amazonke su zasluženo, ali teže nego što su očekivale savladale holandskog šampiona Dalfsena (27:24).
Zaječarke su u meč dosta bojažljivo, puno su grešile kako u odbrani tako i u napadu pa su poletne gošće iz Holandije u prvom delu uglavnom bile u vođstvu, u pojedinim trenucima sa četiri gola prednosti.
U drugom poluvremenu Zaječarke su igrale daleko bolje, sigurnije i efikasnije. Pogotkom Tanje Vučković u 34. minutu povele sa 18:17 potom su dva gola za redom postigle Marta Mange Gonzales i kapiten Jelena Erić.
Ali, potom su primile tri pogotka za redom pa su dame iz zemlje lala u 40. minutu izjednačile na 20:20. U 51. minutu bilo je 23:23 a potom Zaječarke postižu četiri gola za redom i stiču prednost od 27:23.
U istoj dvorani u subotu 19 časova igra se revanš meč.
ČELENDŽ KUP (DRUGO KOLO): MOĆNE KNEGINJE
Knjaz Miloš – Ilidža 40:18 (18:11)
Aranđelovac.– Dvorana: Šumadija. Gledalaca: 1.000. Sudije: Hapitoglu i Šimšek (Turska). Sedmerci: Knjaz Miloš 4 (3), Ilidža 1 (0). Isključenja: Knjaz Miloš 2, Ilidža 4 minuta.
KNJAZ MILOŠ: M.Tomić, Kilibarda, Kuč, Petrović 7 (2), Kuharović 4 (2), Radoičić 3, Ranković. K. Tomić, Pavlović 10, Rabata 2, Oljača (12 odbrana, sedmerac), Mrlješ, Vasić, Agatunović 4, Rajović 9, Ugrčić (9 odbrana)
ILIDŽA: Mihailović, Pavlović, Sabić, Buzo, Brutus 5, Hadžiselimović 1, Ribić 5, Mujagić 7, Škaljić, Pjano, Ismirović, Muhić (3 odbrane), Merdžanić (7 odbrana, sedmerac).
Igrač utakmice: Ana Pavlović (Knjaz Miloš).
Šumadija odavno nije bila tako posećena iako ruku na srce Kneginje i nisu imale ravnopravnog rivala u predstavniku Bosne i Hercegovine.
Pulenke Slobodana Jedoksića su praktično jednom nogom u sledećoj rundi. Odlična igra od samog početka kompletne prve postave, naročito desnog krila Ane Pavlović i kružnog napadača Sanje Rajović. Revanš je u subotu u podne takođe u Aranđelovcu.
Interesantan detalj je i to da su sudije iz Tuske zaboravile opremu na aerodromu, pa su im u pomoć priskočile koleginice, takođe sa EHF grbom Jelena Jakovljević i Vanja Antić pozajmivši im sve od patika do kartona.
KUP EHF (1/16 FINALA): POTOP NAISE U ANKARI
Naisa je doživela pravi potop u glavnog gradu Turske, u prvom meču šesnaestine finala Kupa EHf protiv Mili Pjanga – 44:26 (20:12).
Izabranice Svetislava Jovanovića su se tako praktično i oprostile od takmičenja u Evropi ove sezone budući da revanš igraju takođe u gostima u nedelju u 16 časova.