Amazonke topovska hrana

Izvor: Sportski Žurnal, 06.Feb.2011, 23:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Oldenburg – Zaječar 42 (21) - 25 (10)

Oldenburg - Dvorana: EVE arena. Gledalaca: 1.290. Sudije: Ilieva i Karbeska (Makedonija). Sedmerci: Oldeburg 6 (5), Zaječar 4 (4). Isključenja: Oldeburg 10, Zaječar 6 minuta. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal <<
OLDENBURG: Surkova (18 odbrana), Rener (1 odbrana), Birke 5, Geške 7, Nojndorf 2, van der Hejden 6, Jakubišova 4, Kethorn 5, Abing 7 (5), Vencl 2, Šrimer 2, Hetmanek, Rajnhold.
ZAJEČAR: Mišković (12 odbrana), Đerić (5 odbrana), Bartošić 2, Damnjanović 3, Števin 3 (1), Koperec 2, Pavić 4, Pop-Lazić, Vučković 4 (1), Kukić, Matić 1, Živković 5 (2), Nišavić 1, Milanović.
Igračica utakmice: Tatjana Surkova (Oldenburg).
Semafor: 4:0 (5), 9:4 (14), 15:8 (22), 26:18 (41), 29:20 (43), 33:21 (49),
 Zaječar, srpska reprezentacija u malom, tačnije osvajač duple krune na našim prostorima, u Evropi je samo - topovska hrana.
Potvrđeno je to i u prvom meču osmine finala Kupa EHF, posle koga je bundesligaš Oldeburg (peti u Nemačkoj) izborio četvrtfinale, jer je Amazonke ponizio pred svojim navijačima.
Izabranice Ležeka Krovickog na startu su povele 4:0 (5. minut) i nagovestile potom Amazonki, utišale i navijače koji su došli iz grada na Timoku.
Vratio se Zaječar u nastavku, pre svega odbranama Adrijane Mišković, vezala ih sedam od 31. do 42. minuta, ali onda su Srpkinje ponovo počele da greše...
Loš dan – uspela je da izusti Slađana Đerić, dok je Lidija Jakubišova sijala od sreće. – Imali smo mali pad u nastavku, ali smo se brzo povratile.