Pevač Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći

Izvor: S media, 31.Jul.2011, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pevač Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći

Pevač Ljubiša Stojanović Luis (59) poginuo je jutros oko 5 sati u lančanom sudaru nekoliko automobila između Feketića i Vrbasa.

Poznati pevač, Ljubiša Stojanović Luis poginuo je u teškoj saobraćajnoj nesreći, u lančanom sudaru između Feketića i Vrbasa.

U nesreći je povređeno i troje Luisovih saradnika koji su bili sa poznatim pevačem u kolima. Oni su posle ukazane lekarske pomoći u bolnici u Vrbasu pušteni na kućno lečenje, prenosi Blic.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<
Za sada nije pozat uzrok saobraćajne nesreće, a posle policijskog uviđaja biće poznato više detalja o tragediji.

Sutra sahrana Milana Delčića Delče

Sahrana Darka Radovanovića u utorak u S. Mitrovici

Tuga zbog Delčine smrti...

Poznati pevač bavio se muzikom od 1970. godine, a nadimak je dobio kada je imao devet godina jer je uspešno izvodio pesme Luisa Armstronga. Završio je srednju muzičku školu u Nišu, a u Beogradu Fakultet muzičke umetnosti.

Bio je među prvima koji je kombinovao džez sa srpskim folklorom, a 1980. godine je snimio prvi album pod imenom „Ne kuni me, ne ruži me, majko“, koji je uspešno prodavan u Srbiji i Jugoslaviji.

Zajedno sa srpskim bendom „Flamingosi“, pobedio je na Beoviziji 2006. godine sa pesmom "Ludi letnji ples".

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.