Izvor: RTS, 21.Jun.2025, 11:57
Централна Америка повећава присуство на Експу 2027 кроз учешће Белизеа
Белизе, држава Централне Америке на обали Карипског мора потврдила је учешће на Специјализованој изложби, која ће бити одржана у Београду од 15. маја до 15. августа 2027. године.
Белизе, чланица Британског Комонвелта, која је стекла независност одвојивши >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << се од Уједињеног Краљевства 1981. године, успоставила је билатералне дипломатске односе са Србијом 2019. године у Њујорку.
Експо 2027 сада представља прилику да се ти односи продубе у циљу јачања пријатељства и сарадње, саопштио је Експо прес тим.
"Све веће присуство земаља Централне Америке нас радује, јер ћемо имати ретку привилегију да се у Београду упознамо са древним традицијама и културама ових далеких земаља са живописном природом. С нестрпљењем ишчекујемо да видимо какву ће интерпретацију игре, музике и спорта представити Белизе и позивамо остале земље из овог дела света да нам се придруже 2027. године", изјавио је Душан Боровчанин, директор предузећа "Експо 2027".
Очекује се да ће на Експу у Београду учествовати више од 120 држава и да ће прва међународна изложба на Западном Балкану током 93 дана привући више од четири милона посетилаца.





