Posle 3 decenije: Do Nemačke štofom od 1.000 km

Izvor: B92, 17.Dec.2016, 17:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle 3 decenije: Do Nemačke štofom od 1.000 km

Vranjska kompanija Jumko prvi put posle skoro tri decenije uspela je da sklopi ugovor o velikom izvozu štofa u Evropsku uniju.

Nemačka firma „Fiers texem“, kupiće u Vranju milion metara namenske tkanine.

Neće biti samo tri metra somota, već 1000 kilometara štofa za uniforme radnika u Nemačkoj. U tkačnici Jumka do sada se tkalo na svakom trećem razboju.

Radmila Tasić u vranjskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kompaniji je 32 godine a nedavno je proglašena za najbolju radnicu.

U Jumku je zaposleno oko 1500 radnika.

Kada u Jumku bude završeno tkanje, dužina štofa biće ista kao i dužina puta od Vranja do Ljubljane. Do pre tri godine Jumko je dugovao oko šest milijardi dinara.

Bolje poslovanje Jumka zainteresovalo je i vranjske srednjoškolce.

Kompanija Jumko počela je sa radom 1960. godine i nekada je imala 22 fabrike u deset opština juga Srbije.

Opširnije u video prilogu:
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.