Štrand ruši sve rekorde

Izvor: Blic, 10.Jul.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štrand ruši sve rekorde

NOVI SAD - Poseta na Štrandu obara sve rekorde. Od 22. maja prodato je 178.000 karata, a svi su izgledi da će ove sezone novosadsko kupalište premašiti prošlogodišnji rekord od 377.000 posetioca. Najudarniji dan do sada bio je pakleni 24. jun kada se duž 700 metara dugačke plaže rasporedilo 15.000 ljudi.

Novosađani su uglavnom zadovoljni kako je uređeno njihovo kupalište. Zameriće što je plaža gola, pa je teško doći do hlada, što se predveče muzika sa razglasa gasi, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << a svaki kafić počinje da tera svoje, a oni koji su ostali bez kabina zbog velike tražnje, zakukaće da bi trebalo napraviti još koju. Inače, kažu ne bi ni dolazili na „Štrand" da im nije dobro.

Porodica Crnčević bukvalno letuje na Štrandu. Mama Daliborka je sa decom svaki dan tu, dok tata dolazi posle posla.

- Imamo i dvorište sa bazenom, ali to se ne može porediti sa Dunavom. Kada su gužve teško je naći hlad, ali ovde se lepo odmorim i provedem. Živimo na sremskoj strani i nekada se zaprepastim kada ujutro dolazim i sa mosta vidim toliko ljudi - priča Daliborka.

Da bi jedna prosečna novosadska porodica krenula na Štrand u novčanik treba da stavi najmanje 700 dinara, koliko im treba za ulaznicu, parking i turu pića u nekom od kafića. Oni koji se odluče da ceo dan provedu na plaži, a na Štrand krenu samo sa peškirom oko vrata, moraju da izdvoje još po 100 danara za pljeskavicu ili palačinku.

- Oko 200 dinara na dan je dovoljno, jer nam nije bitno šta ćemo jesti i piti. Ovde smo da se provedemo, muvamo, zezamo u vodi i gledamo lepe devojke - pričaju Miloš i Saša sa Novog naselja, dok drugarice iz društva dobacuju: „I da gledamo spasioce". Kažu da nema dana kada nisu na Štrandu. Neki od njih su već dva puta uspeli da izgore na suncu, a bežalo se i iz škole na kupanje.

A kada prođe 15 sati i mnogi Novosađani posle posla pohrle na Dunav i spasioci imaju pune ruke posla. Nedeljno interevnišu tri do četiri puta.

- Najopasnije je na Špicu, jer mnogi preplivaju na Ribarac, a taj prelaz nije bezbedan. To je plovni put i jake su struje, ali čim ugledamo da se neko davi odmah uskačemo, nedozvoljavamo mu da potone - pričaju Dušan Stupar i Dušan Tomičić spasioci na Štandu, dok sa ekipom „Blica" patroliraju duž kupališta. Čim neko pređe bove spasioci upozoravaju.

Kada dođe veče i prestane muzika sa razglasa, plažom se mešaju razni muzički žanrovi, a šetalište postaje korzo.

- Desno od glavnog ulaza su kafići gde trešte narodnjaci, a kada produžite pravo ispod mosta sledi red nekoliko mirnijih kafića, dok su prema Špicu mesta za otpadanje i kuliranje. Dođu skockane devojke, obiđu i po 15 krugova, štikle im se zabadaju u travu, popiju nekoliko pića, pa u grad - priča Saša Savić, konobar u kafiću „En pasant".

Devojke skaču sa Mosta slobode

Pre nekoliko dana dve devojke su se htele da skaču sa Mosta slobode. Ceo Štrand je ustao na noge i bodrio ih, njima radi adrenalin, a mi ih ispod molimo da ne skaču. Nije vredilo, ipak su skočile. Uspeli smo da ih izvučemo, ali jedna je povredila pršljen - pričaju spasioci Stupar i Tomičić.

Nastavak na Blic...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.