
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Jul.2022, 15:44
Određen pritvor osumnjičenom za ubistvo u Novom Sadu
Viši sud u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana Mirku M., koji se sumnjiči da je 4. jula u Ljermontovoj ulici pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju ubio J.S. Osumnjičenom je određen pritvor zbog sumnje da će ometati postupak uticanjem na svedoke, da ne bi ponovio krivično delo i zbog uznemirenja javnosti zbog načina izvršenja krivičnog dela, rekla je za Tanjug portparolka tog suda Jelena Ostojin.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu donelo je i naredbu o sprovođenju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << istrage protiv osumnjičenog Mirka M.
Osumnjičenom se na teret stavlja krivično delo teško ubistvo, navodi se u saopštenju tog tužilaštva.
Nakon hapšenja osumnjičenim je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega je saslušan u tužilaštvu.
Tužilaštvo u saopštenju navodi i da će hitno i detaljno preduzeti sve dokazne radnje u toku vođenja istrage povodom ovog događaja, nakon čega će doneti dalje procesne odluke u skladu sa zakonom, o kojima će javnost biti naknadno obaveštena.
Kako je policija saopštila, sumnja se da je Mirko M. svom 77-godišnjem komšiji, na zajedničkoj terasi, zadao više uboda nožem i da je od zadobijenih povreda preminuo u bolnici.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...