Zvezda crvenih obraza: Crveno-beli, posle produžetka, poraženi od Albe

Izvor: Večernje novosti, 18.Jan.2020, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle duela sa Žalgirisom, izabranici Dragana Šakote dobili su šamar od još jedne ekipe iz donjeg doma. Berlinski tim je sa 14 trojki „izrešetao“ srpskog i regionalnog šampiona – 94:85 DUPLU evroligašku nedelju, prvu sa dva meča na svom terenu, Zvezda je završila crvenih obraza. Posle duela sa Žalgirisom, dobila je šamar od još jedne ekipe iz donjeg doma. Alba je sa 14 trojki „izrešetala“ srpskog šampiona u susretu odlučenom u produžetku (85:94), nanela >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << mu 11 poraz i znatno udaljila od plej-of perspektive. Za treću utakmicu u pet dana, i to protiv tima koji forsira sprintersku košarku po obrascu trenera Aita, crveno-beli su u prvom poluvremenu uglavnom odradili osnovne zadatke. Trčali su rame uz rame sa rivalom i samo u par navrata izgubili trku, kada je kontranapade završavao centar Noko.Više izgubljenih lopti od proseka logična je posledica presinga Albe na Zvezdine bekove, koji su u drugoj četvrtini sasvim dobro rešavali Dženkins i Panter. U tom periodu, Lorenco Braun sedeo je na klupi odmarajući nezalečen zglob za drugo poluvreme.U nastavku su crveno-beli ubrzanjem bacili protivniku rukavicu u lice. Trojke Berona ispaljene u ranom napadu odvojile su Šakotinu ekipu na sedam poena, ali su berlinski revolveraši nastavili da pucaju van linije 6,75 uprkos brojnim promašajima u prvih 20 minuta. Pogodili su čak sedam u trećoj četvrtini i potkresali krila euforiji na tribinama „Arene“.Zvezda je odlučila da u poslednjoj četvrtini ubaci utakmicu u neki drugi film, u kojem se radnja odigrava u reketu, a ne van linije za tri poena. Štimac i Gist udaljili su crveno-bele, ali je lakše pobeći roju komaraca nego ekipama koje vodi Aito. Nisu uspeli u tome do kraja regularnog dela, iako su imali napad za pobedu završen traljavim šutem Lazića i potom pokušajem Štimca uz zvuk sirene.U dodatnih pet minuta odigrali su pogrešno u svakom segmentu i jednostavno prepustili teren upornom rivalu. Pred ABA duel sa Cibonom u ponedeljak i gostovanje Barseloni naredne nedelje, ispratili su ih sporadični zvižduci sa tribina „Arene“.C. ZVEZDA 85ALBA 94(22:21, 21:18, 19:23, 17:17, 6:15) DVORANA „Štark arena“. Gledalaca: 14.376. Sudije: Hristodulu, Kovalski, Laurinavičijus.C. ZVEZDA: Kuzmić 4, Panter 24 (5/11 za dva, 3/5 za tri), L. Braun 12 (4/10 za dva, 1/3 za tri, 3 as), Lazić 5, Beron 9, Dobrić 3, Gist 2, Dženkins 4, Simanić 8, Jovanović, Odžo 2, Štimac 12 (6 sk).ALBA: Mejson 6, Siva 15, Gifaj 6, Erikson 10, Matisek, Šnajder, Hermanson 13, Giedraitis 8, Timan 5, Kavano 4, Noko 12, Sikma 15. PRVA ČETVRTINACrvena zvezda meč počinje u petorci Braun, Lazić, Beron, Simanić i Kuzmić. Beron je promašio prvi šut za tri poena na meču, Gifaj na drugoj strani za dva. Lazić postiže prve poene na utakmici, na asistenciju Brauna - 2:0, 2. minut. Gosti su bez koša skoro tri minuta od prvog podbacivanja na meču, a Lorenco Braun ubacuje trojku za 5:0. Sikma ubacuje trojku preko Simanića - 5:3, 3. minut. Lopta je izašla iz koša posle pokušaja Lazića za tri, Gifaj pogađa s poludistance za prvo izjednačenje. Beron ubacuje svoju prvu trojku, Hermanson odgovara preciznim šutem s poludistance, a posle osvojene lopte Gidraitis poentira uz faul, ubacuje i dodatno bacanje za prvo vođstvo gostiju - 10:8, 5. minut. Kratko je trajalo vođstvo gostiju, pošto je Simanić ubacio trojku. Gidraitis pogađa trojku za goste, lakim poenima Simanića i Brauna Zvezda čuva prednost - 17:15, 8. minut. Noko i Gifaj kreiraju mini seriju Albe, kojom gosti prave novi preokret pred poslednjih 90 sekundi prve četvrtine - 17:19. Štimac popravlja promašaj Simanića.Trojkom Branka Lazića Zvezda na prvi dvominutni odmor ide sa minimalnim vođstvom - 22:21.DRUGA ČETVRTINAPrve napade u drugoj deonici obe ekipe su prokockale, Kevano poentira ispod koša Zvezde za novu minimalnu prednost gostiju - 23:22, 22. minut. Posle skoro dva minuta bez poena u drugoj deonici, Štimac postiže prve poene za Zvezdu, ali Erikson odmah vraća prednost na stranu gostiju. Dženkins postiže svoje prve poene iz prodora, a Dobrić s linije penala (2/2) podiže prednost domaćina na 28:25 u 13. minutu.Još jedna osvojena lopta crveno-belih i laki poeni Pantera u kontranapadu, za najveći plus Zvezde u dosadašnjem toku meča 30:25, 14. minut. Timan s linije penala prekida seriju beogradskog tima od 6:0. Alba nije kaznila faul u napadu i promašeni zicer Nikole Jovanovića, pa je Kevin panter polovičnim učinkom sa linije penala povećao vođstvo srpskog i regionalnog prvaka na 31:27.Dve vezane greške Dženkinsa. Izgubljena lopta, pa potom prekršaj uz primljen koš Timana, koji pogađa i dodatno bacanje i vraća Albu na minus jedan. Još jedan promašen zicer Jovanovića, posle kojeg Erikosn sa dva ubačena bacanja donosi gostima novo minimalno vođstvo - 32:31, 17. minut. Posle nekoliko loših poteza, Dženkins postiže poene iz prodora i prekida seriju nemačkog tima 7:1. Mejson poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje, ali Panter pogađa dve vezane trojke i čuva Zvezdinu prednost u poslednjih 80 sekundi prvog poluvremena - 39:37. Posle dve trojke, Panter pogađa i s poludistance. Seriju Pantera s linije penala prekida Gedraitis - 41:39. Na poluvremenu crveno-beli vodi 43:39, posle poena Odža iz ofanzivnog skoka.TREĆA ČETVRTINAKao i u prve dve deonice, treća počinje prokockanim napadima s obe strane. Lorenco Braun pogađa s poludistance za prve poene u drugom poluvremenu, Noko poentira na drugoj strani - 45:41, 22. minut. Beron pogađa trojku za najveću prednost Zvezde u dosadašnjem toku meča, ali Erikson odmah uzvraća - 48:44, 23. minut. Erikson je još jednom trojkom odgovorio na lake poene Kuzmića. Beron pogađa važnu trojku za Zvezdu na polovini treće deonice - 53:47. Lorenco Braun je polovičan s linije penala, Sikma ubacuje još jednu trojku za goste - 54:50.Simanić ubacuje trojku i održava Zvezdin najveći plus, ali Siva vraća istom merom - 57:53, 27. minut. Sikma ubacuje svoju drugu trojku u trećoj deonici i vraća Albu na minus jedan. Beron je promašio drugu vezanu trojku, a Siva novim ubačenim šutem van linije 6.75 vraća Albu u vođstvo - 59:57 u 29. minutu. Lorenco Braun popravlja svoj promašaj i prekida seriju gostiju 9:0.Na trojku Pantera, trojkom uz zvuk sirene odgovara Siva. Na kraju treće deonice rezultat je izjednačen 62:62. Gosti su u trećoj deonici ubacili sedam trojki i samo jedan šut za dva poena.ČETVRTA ČETVRTINAŠtimac je poenima iz ofanzivnog skoka otvorio četvrti kvartal, ali je Hermenson trojkom vratio minimalni plus gostima - 65:64, 32. minut. Gist je oba puta precizan s linije penala, a potom Štimac pogađa poluhorog za plus tri zvezde u 33. minutu - 68:65. Posle još jedne dobre defanzive, Štimac pogađa i dva bacanja za seriju 6:0 i plus pet - 70:65 u 34. minutu. Hermanson prekida seriju Zvezde poenima s poludistance, a posle koša Pantera, Gifaj sa dva i Mejson trojkom poravnavaju rezultat - 72:72.Panter (pogodio dva bacanja) i Lorenco Braun poenima iz prodora vraćaju Zvezdu na plus četiri, ali Pejton Siva pogađa novu trojku, posle čega Sikma u kontranapadu poentira za novu prednost gostiju - 77:76, 37. minut. Dobrić je polovično precizan s linije penala, a posle sjajne defanzive i rampe Lorenca Brauna, crveno-beli su promašili tri napada (Lazić trojku, Lorenco Braun za dva, pa za tri).Odbranili su se crveno-beli još jednom, ali je Gist pomalo nerezonski šutnuo za tri poena i promašio. Sikma je promašio dva bacanja, ali su se crveno-beli (Gist i Štimac) spetljali prilikom pokušaja da uhvate loptu, pa je Noko zakucao za plus dva gostiju 51 sekundu pre kraja čevrte deonice - 79:77. Panter pogađa dva bacanja 42 sekunde pre kraja za izjednačenje. Erikson je promašio za tri, Lazić i Štimac šutevima van linije 6.75 nisu uspeli da donesu pobedu Zvezdi na isteku 40. minuta. Pobednik će se odlučiti u produžetku.PRODUŽETAKBeron je prilikom prodora napravio faul u napadu, Hermanson je na drugoj strani promašio sve prilikom pokušaja za tri poena. Sikma je iz odbojke postigao prve poene u dodatnih pet minuta, a posle promašene trojke Berona, šut van linije 6.75 je pogodio Hermanson 84:79. Panter je postigao prve poene za Zvezdu u dodatnom vremenu, Alba vodi 84:81 u trećem minutu produžetka. Sikma ovoga puta pogađa oba bacanja. Panter je promašio s poludistance težak šut preko ruke, Siva je promašio za tri, ali je Gist napravio faul u pokušaju da zagradi Nokua, koji je pogodio oba bacanja. Alba vodi 88:81, minut i 35 sekundi pre kraja produžetka. Štimac pogađa dva bacanja. Hermanson koristi otvorenu poziciju i pogađa trojku, crveno-beli greše u dodavanju, a Siva pogađa uz faul Brauna i stavlja tačku na meč u Beogradu. Pogodio je plejmejker Albe i dodatno bacanje za prvu dvocifrenu prednost koju je jedna ekipa imala na meču - 94:83. Poeni Pantera su bili poslednji na meču, Alba je slavila 94:85.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.