Alba, posle produžetka, bolja od Zvezde

Izvor: Večernje novosti, 17.Jan.2020, 22:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Posle Žalgirisa, košarkaši srpskog i regionalnog prvaka doživeli su drugi uzastopni evroligaški poraz pred svojim navijačima Zvezda je sve dalje od nokaut faze Evrolige.Posle Žalgirisa, crveno-beli su pred svojim navijačima upisali drugi uzastopni poraz, pošto je u beogradskoj "Štark areni" Alba slavila posle produžetka 94:85.Uskoro opširnije...PRVA ČETVRTINACrvena zvezda meč počinje u petorci Braun, Lazić, Beron, Simanić i Kuzmić. Beron je promašio >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << prvi šut za tri poena na meču, Gifaj na drugoj strani za dva. Lazić postiže prve poene na utakmici, na asistenciju Brauna - 2:0, 2. minut. Gosti su bez koša skoro tri minuta od prvog podbacivanja na meču, a Lorenco Braun ubacuje trojku za 5:0. Sikma ubacuje trojku preko Simanića - 5:3, 3. minut. Lopta je izašla iz koša posle pokušaja Lazića za tri, Gifaj pogađa s poludistance za prvo izjednačenje. Beron ubacuje svoju prvu trojku, Hermanson odgovara preciznim šutem s poludistance, a posle osvojene lopte Gidraitis poentira uz faul, ubacuje i dodatno bacanje za prvo vođstvo gostiju - 10:8, 5. minut. Kratko je trajalo vođstvo gostiju, pošto je Simanić ubacio trojku. Gidraitis pogađa trojku za goste, lakim poenima Simanića i Brauna Zvezda čuva prednost - 17:15, 8. minut. Noko i Gifaj kreiraju mini seriju Albe, kojom gosti prave novi preokret pred poslednjih 90 sekundi prve četvrtine - 17:19. Štimac popravlja promašaj Simanića.Trojkom Branka Lazića Zvezda na prvi dvominutni odmor ide sa minimalnim vođstvom - 22:21.DRUGA ČETVRTINAPrve napade u drugoj deonici obe ekipe su prokockale, Kevano poentira ispod koša Zvezde za novu minimalnu prednost gostiju - 23:22, 22. minut. Posle skoro dva minuta bez poena u drugoj deonici, Štimac postiže prve poene za Zvezdu, ali Erikson odmah vraća prednost na stranu gostiju. Dženkins postiže svoje prve poene iz prodora, a Dobrić s linije penala (2/2) podiže prednost domaćina na 28:25 u 13. minutu.Još jedna osvojena lopta crveno-belih i laki poeni Pantera u kontranapadu, za najveći plus Zvezde u dosadašnjem toku meča 30:25, 14. minut. Timan s linije penala prekida seriju beogradskog tima od 6:0. Alba nije kaznila faul u napadu i promašeni zicer Nikole Jovanovića, pa je Kevin panter polovičnim učinkom sa linije penala povećao vođstvo srpskog i regionalnog prvaka na 31:27.Dve vezane greške Dženkinsa. Izgubljena lopta, pa potom prekršaj uz primljen koš Timana, koji pogađa i dodatno bacanje i vraća Albu na minus jedan. Još jedan promašen zicer Jovanovića, posle kojeg Erikosn sa dva ubačena bacanja donosi gostima novo minimalno vođstvo - 32:31, 17. minut. Posle nekoliko loših poteza, Dženkins postiže poene iz prodora i prekida seriju nemačkog tima 7:1. Mejson poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje, ali Panter pogađa dve vezane trojke i čuva Zvezdinu prednost u poslednjih 80 sekundi prvog poluvremena - 39:37. Posle dve trojke, Panter pogađa i s poludistance. Seriju Pantera s linije penala prekida Gedraitis - 41:39. Na poluvremenu crveno-beli vodi 43:39, posle poena Odža iz ofanzivnog skoka.TREĆA ČETVRTINAKao i u prve dve deonice, treća počinje prokockanim napadima s obe strane. Lorenco Braun pogađa s poludistance za prve poene u drugom poluvremenu, Noko poentira na drugoj strani - 45:41, 22. minut. Beron pogađa trojku za najveću prednost Zvezde u dosadašnjem toku meča, ali Erikson odmah uzvraća - 48:44, 23. minut. Erikson je još jednom trojkom odgovorio na lake poene Kuzmića. Beron pogađa važnu trojku za Zvezdu na polovini treće deonice - 53:47. Lorenco Braun je polovičan s linije penala, Sikma ubacuje još jednu trojku za goste - 54:50.Simanić ubacuje trojku i održava Zvezdin najveći plus, ali Siva vraća istom merom - 57:53, 27. minut. Sikma ubacuje svoju drugu trojku u trećoj deonici i vraća Albu na minus jedan. Beron je promašio drugu vezanu trojku, a Siva novim ubačenim šutem van linije 6.75 vraća Albu u vođstvo - 59:57 u 29. minutu. Lorenco Braun popravlja svoj promašaj i prekida seriju gostiju 9:0.Na trojku Pantera, trojkom uz zvuk sirene odgovara Siva. Na kraju treće deonice rezultat je izjednačen 62:62. Gosti su u trećoj deonici ubacili sedam trojki i samo jedan šut za dva poena.ČETVRTA ČETVRTINAŠtimac je poenima iz ofanzivnog skoka otvorio četvrti kvartal, ali je Hermenson trojkom vratio minimalni plus gostima - 65:64, 32. minut. Gist je oba puta precizan s linije penala, a potom Štimac pogađa poluhorog za plus tri zvezde u 33. minutu - 68:65. Posle još jedne dobre defanzive, Štimac pogađa i dva bacanja za seriju 6:0 i plus pet - 70:65 u 34. minutu. Hermanson prekida seriju Zvezde poenima s poludistance, a posle koša Pantera, Gifaj sa dva i Mejson trojkom poravnavaju rezultat - 72:72.Panter (pogodio dva bacanja) i Lorenco Braun poenima iz prodora vraćaju Zvezdu na plus četiri, ali Pejton Siva pogađa novu trojku, posle čega Sikma u kontranapadu poentira za novu prednost gostiju - 77:76, 37. minut. Dobrić je polovično precizan s linije penala, a posle sjajne defanzive i rampe Lorenca Brauna, crveno-beli su promašili tri napada (Lazić trojku, Lorenco Braun za dva, pa za tri).Odbranili su se crveno-beli još jednom, ali je Gist pomalo nerezonski šutnuo za tri poena i promašio. Sikma je promašio dva bacanja, ali su se crveno-beli (Gist i Štimac) spetljali prilikom pokušaja da uhvate loptu, pa je Noko zakucao za plus dva gostiju 51 sekundu pre kraja čevrte deonice - 79:77. Panter pogađa dva bacanja 42 sekunde pre kraja za izjednačenje. Erikson je promašio za tri, Lazić i Štimac šutevima van linije 6.75 nisu uspeli da donesu pobedu Zvezdi na isteku 40. minuta. Pobednik će se odlučiti u produžetku.PRODUŽETAKBeron je prilikom prodora napravio faul u napadu, Hermanson je na drugoj strani promašio sve prilikom pokušaja za tri poena. Sikma je iz odbojke postigao prve poene u dodatnih pet minuta, a posle promašene trojke Berona, šut van linije 6.75 je pogodio Hermanson 84:79. Panter je postigao prve poene za Zvezdu u dodatnom vremenu, Alba vodi 84:81 u trećem minutu produžetka. Sikma ovoga puta pogađa oba bacanja. Panter je promašio s poludistance težak šut preko ruke, Siva je promašio za tri, ali je Gist napravio faul u pokušaju da zagradi Nokua, koji je pogodio oba bacanja. Alba vodi 88:81, minut i 35 sekundi pre kraja produžetka. Štimac pogađa dva bacanja. Hermanson koristi otvorenu poziciju i pogađa trojku, crveno-beli greše u dodavanju, a Siva pogađa uz faul Brauna i stavlja tačku na meč u Beogradu. Pogodio je plejmejker Albe i dodatno bacanje za prvu dvocifrenu prednost koju je jedna ekipa imala na meču - 94:83. Poeni Pantera su bili poslednji na meču, Alba je slavila 94:85.
Pogledaj vesti o: Evroliga,   Beogradska Arena